Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: segítség  2004.jún.22.

Kedves Brigi! Kicsit nehéz helyzetben vagyok most, mert a levelének a stílusa és tartalma alapján azt gondolnám, hogy mi már ismerjük egymást, de én nem emlékszem rá, hogy ilyen nevű kutyát, ilyen problémával kezeltem volna! Mit jelent az, hogy "a kutyám aki dozer névre halgat és aki a ti páciensetek kb 1-2 hete beteg" (a helyesírási hibákat szándékosan hagytam az idézetben)? Úgyhogy ha megengedi, én erre a levélre most nem reagálnék érdemben! Ha valóban a páciensem ez a Dózer nevű kutyus, akkor a legközelebbi találkozásunk alkalmával megbeszélünk mindent, ha pedig valami félreértésről van szó, akkor kérem, hogy illendő stílusban és konkrét kérdésekkel írjon újra! Tisztelettel üdvözli Önt: Dr. Horváth László (akiből a városban több is van, kérdés, hogy ki, melyikre gondol e név hallatán!)

Jelige: Gabi  2004.jún.22.

Mindenképpen el kellene vinni egy szülészeti-nőgyógyászati kivizsgálásra!

Jelige: Pumukli  2004.jún.22.

Az epilepsziás betegségnek számtalan oka lehet egy ilyen korú kutyában, de az nem tartozik közéjük, hogy még nem volt pároztatva. Sajnos sok esetben még a nagyon alapos kivizsgálással sem lehet kideríteni, hogy mi okozza. Ami a kezelést illeti: sokféle gyógyszer van, ezek közül csak kipróbálással lehet eldönteni, hogy melyik használ. Ha a Seduxen nem javít a helyzeten, akkor másikat kell adni. Sokszor egyszerre többfélét is (kombinációban) rendelnek az állatorvosok. Pár nappal ezelőtt egy kérdésre már válaszoltam az epilepszia kezeléséről, javaslom, hogy nézze meg azt a választ is!

Jelige: Samu  2004.jún.21.

A kölyökkori vírusos bélgyulladások átlagos lefolyási ideje legalább 5-6 nap, sokszor kicsit több. Ez idő alatt nem mindig lehet megmondani, hogy mi lesz a végkifejlet és meggyógyul-e vagy sem. Addig nem is fog enni, amíg nem lesz túl a betegségen, onnan fogják tudni, hogy jobban van, ha már elkezd érdeklődni az ennivaló iránt. A bélsár színe és kinézete sem mindig mérvadó, sokkal fontosabbak az általános életjelenségei, amit a kezelő állatorvos kolléga bizonyára meg tud ítélni, így erről őt kérdezzék!

Jelige: Bessz  2004.jún.21.

Sajnos erre a kérdésre így látatlanban, a körülmények ismerete nélkül semmit nem tudok mondani. Biztosan van valami oka, de ehhez látni és vizsgálni kellene, de lehet, hogy egy "környezettanulmány" sem ártana, mert lejhet, hogy pl. unalmában csinálja.

Jelige: Max  2004.jún.21.

Szerintem a dolognak nincs, vagy nincs nagy jelentősége! Amennyiben más tünetet nem észlelnek, ne aggódjanak miatta!

Jelige: 57pisti  2004.jún.20.

Sajnos a parvovírusok eléggé sokáig meg tudnak maradni fertőzőképesen egy-egy helyen, így valóban nem árt az óvatosság. Én azt szoktam tanácsolni, hogy ha lehet, akkor fogékony korban lévő újabb kiskutyát legalább 3 hónapig ne vigyenek ugyanabba a környezetbe, vagy csak olyan állatot, amelyik már idősebb és legalább kétszer oltva van a betegség ellen! Emellett tertmészetesen szükséges egy alapos fertőtlenítés, a föölösleges dolgokat pedig jobb inkább kidobni!

Jelige: Bejgli  2004.jún.20.

Ha felmerül a Lyme-kór lehetősége, akkor ezt lehetséges egy vérből elvégzett teszttel ellenőrizni, ill. megvizsgálni (persze még a kezelés megkezdése előtt). Ha a teszt pozitív, és vannak ezzel összefüggésbe hozható tünetek, akkor a dignózis valószínűsíthető. Tudni kell azonban, hogy sok esetben a pozitív reakciót adó állatok semmilyen tünetet nem mutatnak, így önmagában (tünet nélkül) a teszt pozitivitása nem mond semmit.
Ami a kérdését illeti: a Lyme-kórt valóban csak a kullancs közvetítésével lehet elkpani, így a környezetben élőknek (az embereknek sem) nem kell aggódniuk. Az, hogy Önök nem találtak kullancsot a kutyában, nem zárja ki a betegség lehetőségét, hiszen lehetett benne úgy is kullancs, hogy azt nem vették észre annak idején.
Ami a sántításos tünetet illeti: én az Önök helyében azért elvinném egy másik állatorvoshoz is, leginkább egy ortopédiában járatos szakemberhez, nézze meg ő is, és hátha ő nem lesz annyira bizonytalan és esetleg észreveszi azt az apróságot, amit a másik kolléga nem!

Jelige: Berni  2004.jún.19.

Azzal szeretném kezdeni, hogy sajnos tény, hogy a bőrbetegségek diagnosztizálása és eredményes kezelése sok esetben nem egyszerű, és nagyon időigényes, főleg abban a tekintetben, hogy a diagnózis és a kezelés eredményességét nem lehet azonnal lemérni, hanem csak hetek, hónapok múltán. Ha most azt tapsztalja, hogy van változás és némi javulás, akkor remélhetőleg jó úton járnak. Ebben a helyzetben én úgy érzem, nincs helye annak, hogy én így látatlanban bármiféle más gyógymódot javasoljak Önnek. Az ilyen esetekben különösen fontos, hogy a gazda bízzon az állatorvosban és annak szakértelmében. Ha a második kollégám azt mondta, hogy vélhetőleg helyre fog jönni, akkor egyelőre fogadja el ezt a véleményt. A bőr megvastagodásról is kérje ki inkább az ő véleményét, hiszen ő látta, látja, ami nagyon fontos előny hozzám képest!
Ami a tápot és a körülményeket illeti, én azt gondolom, ezeken nem kell változtatnia, hiszen ez már mos is a legjobbnak tartott katergória.

Jelige: Benji  2004.jún.18.

Az epilepsziás betegeknél nagyon gyakori megfigyelés az, hogy az idő múlásával még a gyógyszerek ellenére is sűrűsödnek a rohamok. Más gyógyszerekkel lehet, sőt érdemes is próbálkozni, de azért ne reménykedjen abban, hogy ez biztosan sikerülni is fog! Ez a betegség sajnos ilyen, ezzel számolni kell!

Jelige: K-9  2004.jún.17.

A leírtakból sajnos nem derül ki, hogy mi volt a kollégám diagnózisa a sántítás okaként, pedig ez nagyon fontos lenne! Az, hogy érzékeny, az nem diagnózis, ebből nem lehet tudni, hogy mi okozza az érzékenységet. A háttérben sokféle probléma lehet, mindegyik más és más kezelést igényel. Szóval én azt javasolnám, hogy vagy ugyanezzel a kollégával, vagy másikkal, de tovább kellene folytatni a vizsgálatokat, megröntgenezni, újra vizsgálni, mindadig, amig ki nem derül mi a baj?
A gyógyszert amit írt, én nem ismerem, még nem használtam soha, így nem tudok róla mondani semmit.

Jelige: Luna  2004.jún.17.

A székletben a petéket nem lehet szabad szemmel látni, csak mikroszkóppal, így azok a kis fehér valamik, amit észlelt, feltehetőleg a rizs maradékai. Ha betartják a szokásos, és általános higiéniás szabályokat, akkor nagyon minimális az esélye annak, hogy a gyerekek elkapjanak bármit is a kutyától!

Jelige: Aliz  2004.jún.17.

Amit leírt, az alapján szinte semmit nem tudok mondani! Ezek elég vegyes tünetek, ebből nem tudom kihámozni, hogy most fájdalma van-e valahol vagy viszket-e neki? Még az is lehet, hogy semmi baja nincs, mindössze jól esik neki a dolog, ezért csinálja. Ha meg akar nyugodni, vigye el megvizsgáltatni valahová!

Jelige: epilepszia  2004.jún.16.

Az altatások ún. bevezető stádiumában, majd az ébredés szakaszában is viszonylag gyakori, hogy a kutya epilepsziás rohamot produkál. Ez egyértelműen az altatás "mellékhatása", amiből nem következik semmi a normális életrendjére vonatkozóan. De minden altatásnál előfordulhat!

Jelige: Dalena  2004.jún.16.

Nekem az a gyanúm, hogy ez nem álterhesség, hanem inkább a tüzelés elhúzódása miatt lehet. Első tüzelés alkalmával elég gyakori dolog, hogy annak a lefolyása nem olyan, mint később majd lesz. Ha pár nap után nem múlik, el kellene vinni "nőgyógyászatilag" kivizsgáltatni! Az Állatorvosi Egyetem Szülészeti Klinikáját ajánlanám!

Jelige: Foxi  2004.jún.16.

A kérdésre sajnos nem egyszerű válaszolni, leginkább azért, mert igazából a tudomány sem tudja pontosan ennek a jelenségnek az okát. Vannak, akik szerint ez egy különleges formája egy daganatos elváltozásnak, mások szerint gombás fertőzés okozza, megint mások szerint allegriás elváltozásról van szó. Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, és alaposan megvizsgáltatni ezeket a területeket!

Jelige: Skippy  2004.jún.15.

Ha már 3-4 napja nincs széklete, akkor a házilagos módszerek már valószínűleg nem lesznek hatásosak! Mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz, legelőször is azért, hogy tisztázza, valóban székrekedése van-e vagy esetleg valami más baj áll a háttérben. A vizsgálat után pedig majd jöhet a hatásos kezelés!

Jelige: szomorú vizsla  2004.jún.15.

Én azért nem csak pár napig csinálnám azokat a megvonásokat! Az álterhesség kezelésének ez a módja általam is kedvelt megoldás, de pár nap azért nem elég hozzá, hogy ettől csökkenjenek a tünetei! Legalább 3-4 hét kellhet hozzá!

Jelige: vizslás  2004.jún.15.

Sajnos egyik kérdésére sem tudok igazán jót válaszolni. A farokcsonkolást valószínűleg nem lehet majd megúszni, viszont a műtét után is lesz majd vele gond bőven, mert nem lesz egyszerű a gyógyulása. Ami meg az izmosságát illeti, valószínűleg túlteng benne a tesztoszteron, de ezen sajnos sokat segíteni nem lehet!

Jelige: szomorú vizsla  2004.jún.15.

Szerintem a tünetek és panaszok okát úgy kellene megtalálni, hogy elviszik őt minél előb állatorvoshoz és kérnek egy alapos kivizsgálást. Ebből majd remélhetőleg kiderül, hogy mi okozza a bajokat!

Jelige: Leopold  2004.jún.15.

Nekem az a véleményem, hogy a leírt tünetek alapján ennek a cicának bármi baja lehetett, köztük egy sor olyasmi is, amiből ha meggyógyult, nem lesz semmi utóhatása. Azt sem igazán értem, hogy ha csináltak tesztet, miért csak a leukózist nézték meg, a FIV-et (macska AIDS) miért nem? Egyébként egyik betegség sem a fiatal cicákban a legjellemzőbb. Az 1 hónappal későbbi megismétlés azért nem árt, de könnyen lehet, hogy újra negatív lesz. Az előző gondolatok fényében nem nagyon látom most értelmét annak, hogy arról beszéljünk, mi lesz ha...? Ráérnek ezzel majd akkor foglalkozni, ha valóban beigazolódik valamelyik fertőzés ténye!

Jelige: Lola  2004.jún.14.

Nehéz jó választ adni, mert lehet, hogy semmi különösebb baja nincs a kutyának, de az is meglehet, hogy például benne maradt egy kiskutya, vagy méhlepény, és emiatt van mondjuk méhgyulladása. Vizsgálat nélkül ezt nem lehet megmondani, ezért azt javaslom, hogy minél előbb érdemes lenne megmutatni olyan állatorvosnak, aki esetleg meg tudja ultrahanggal is vizsgálni a méhét!

Jelige: Andy  2004.jún.14.

A probléma valóban az, hogy az állatorvos kollégám tanácstalan! Az ilyen tünetek hátterében nagyon komoly betegségek (is) állhatnak, érdemes minél hamarabb alaposan kivizsgáltatni! Nem tudok jobb tanácsot adni, mint azt, hogy mutassák meg egy másik állatorvosnak!

Jelige: Topi  2004.jún.12.

Legelőször is azt kellene tisztázni, hogy most is bélsárrekedése van-e vagy valami más okozza a tüneteket! Ehhez pedig állatorvosi vizsgálat kell! Vigye el minél előbb megmutatni!

Jelige: Roni  2004.jún.12.

Sajnos nagyon keveset írt a tünetekből! Ez alapján szinte semmit nem tudok mondani, mert korpásodás, vakarózás és szőrhullás (foltokban is) a legtöbb bőrbetegségre jellemző! Csak ezek alapján nem tudom, hogy miről lehet szó! Jó lenne állatorvosnak megmutatni, mert a bőrbajok tipikusan olyanok, hogy a diagnózis oskszor apróságokon múlik, amit látni kell!

 1 ---- 331 - 332 - 333 - 334 - 335 - 336 - 337 - 338 - 339 - 340 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat