Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: picur  2004.okt.26.

Ha éhesek, azt valószínűleg hangos visítással jelzik. A cumizásra való rászoktatás általában 3-4 nap alatt megtanítható nekik, de azért nagyon nem mindegy,hogy mekkora cumiskészlettel próbálkoznak. Állatpatikákban kaphat kifejezetten kutyákna készült cumis szett,érdemes esetleg egyet beszerezni. A cumival való tápláláshoz csak és kizárólag kutyák számára készített anyatejpótló tápot szabad használni (ez is kapható ugyanott)! Elválasztani (ha nagyon muszály) kb. 4 és fél- öt hetesen lehet kezdeni, eleinte csak ritkábban szopjanak, majd egyre jobban mást kell adni nekik enni.

Jelige: danger  2004.okt.25.

Kérdésére az a válasz, hogy az attól függ, hogyan csinálják! Manapság már olyan szerekt, illetve módszereket használunk a beteg állatok végleges elaltatására, aminek révén nem éreznek semmit az egsézből. Először elaltatjuk egy olyan szerrel, amit bármilyen műtéthez is használnak, és azt az anyagot, amitől végül meghal, akkor kapja meg, amikor már mélyen alszik. Így nem érez semmit belőle.

Jelige: Ribizli  2004.okt.25.

Tudom, hogy Önöket ez nem nagyon vígasztalja, de nincsenek egyedül a problémájukkal, sajnos nagyon sok kutya allergiás az Önökéhez hasonlóan. Kicsit nehezebb talán a helyzetük azzal, hogy nem derült még ki, hogy mi okozza a tüneteket, de azért így sem lehetetlen tenni ezt-azt, sőt szerintem akár szinte tünetmentes állapotok is elérhetők.
Mik a teendők? Nehéz megmondani, de mindenképpen fontos lenne kezelni ezt a kutyust megfelelő gyógyszerekkel, ma már sok olyan allergia ellenes készítmény van, amit akár folyamatosan lehet adni, és ezzel el lehet nyomni a tüneteket. De azt is mondhatnám, hogy látni kellene, mert lehet, hogy egy másik állatorvos, más szemmel nézve mégis megtalálja a bajok kiváltó okát. Tudom, hogy ez újabb költségekkel jár, de mégis érdemes lenne megmutatni másnak is (tudják, több szem többet lát!).

Jelige: Kovács Nóra  2004.okt.24.

Sajnos így vizsgálatok nélkül nagyon nehéz véleményt mondani, tanácsokat adni pedig szinte lehetetlen. Főleg azért is, mert már voltak vele állatorvsonál, tehát bizonyára vannak már vizsgálati leletek, amiket jó lenne ismerni. Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy mi a baja a kutyának, mitől vannak a tünetei? Mert ettől függ az is, hogy mit lehetne vele csinálni!
A gyanakodás jelen helyzetben azt hiszem kevés, azt javaslom, hogy mindenképpen mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak is, és kérjen alapos kivizsgálást (labor, ultrahang, esetleg röntgen)! Ha ez helyben nem megoldható, érdemes lehet emiatt akár a fővárosba is feljönni vele!

Jelige: herpes virus  2004.okt.24.

sajnos ez egy olyan kérdés, amire így a távolból rendkívül nehéz bármit is mondani! Az első gondolatom az, hogy nem lehet-e szó valami rossz párosításról, de ehhez tuni kellene a korábbi fedezések adatait is, hogy mikor, milyen párosítások alkalmával fordul elő a kölyökhalál. A torz magzatok jelenléte is arra utal, hogy valami genetikai zűr (vagy az is) lehet a háttérben. És szóba jöhet még számos környezeti hatás is, amelyek kiderítése, vagy kiszűrése szinte lehetetlen. Mindenképpen olyan megoldást kellene keresni, amikor egy állatorvossal szorosan együttműködve próbálja meg megtalálni a szükséges teendőket!

Jelige: Nelli  2004.okt.24.

Azt, hogy a kutya vemhes-e vagy sem, csak tapintásos vizsgálattal nagyon nehéz biztosan megítélni. Különösen így van ez, ha kevés magzat van csak. Bizos információt csak az ultrahangos vizsgálat ad, javaslom, ha nagyon szeretné tudni mi a helyzet, vigye el egy ilyen vizsgálatra! Ma már nagyon sok állatorvosi rendelőben van ultrahang berendezés, ehhez a vizsgálathoz a legegyszerűbb berendezés is jó, tehát nem kell valami különleges masina. Ha a lakóhelye közelében mégsem találna ilyen rendelőt, a közeli nagyvárosokban bizonyára van. Végső esetbe fölhozhatják ide a fővárosba!

Jelige: Deysi  2004.okt.23.

Ennek a jelenségnek az az oka, hogy a műtét során a petefészek egy nagyon pici darabja (vagy akár csak pár sejt belőle) benne maradt a kutyában, majd az idő műlásával ezek a sejtek elszaporodtak és hormont kezdtek el termelni. ritán, de azért előfordul, a leggondosabb műtét esetén is!
A megoldás: vagy elviselni, vagy újra megoperálni.

Jelige: Szonja  2004.okt.22.

Annak eldöntésére, hogy mi lehet ez a duzzanat, mindenképpen állatorvosi vizsgálat szükséges. Vigye el, mutassa meg, aztán utána lehet polemizálni a dologokon! Addig nincs értelme!

Jelige: Artúr  2004.okt.22.

Őszintén megmondom, sajnos sok újdonságot nem tudok tanácsolni. Én addig hagynám rajta a gallért, amíg az utolsó sem is teljesen meggyógyul. És közben az allergia ellenes kezelést sem ártana folytatni. Írasson fel az állatorvossal CLARITIN tablettát, ebből legalább 2 hétig adjon neki napi 1-et reggel.
Etessen vele naponta egy kevéske élesztőt (borsónyi darabot), legalább másfél hónapig. talán segítenek!

Jelige: Negro  2004.okt.20.

A babeziózis olyan betegség, amit a jó időben adott megfelelő gyógyszerrel általában pár nap alatt el lehet felejteni. A hányogatás semmiképpen nem tartozik a megszokott tünetei közé, sőt, nagyonnem illik bele a képbe. Kérdésem lenne viszont, hogy minek alapján történt a diagnózis, valóban biztos-e, hogy ez volt a baja, és esetleg nem valami más (is)? Ugyanis manapság sokszor tapasztalaom, hogy a kezdeti semmitmondó tünetek alapján, (főleg ha volt kullancs is a kutyában) ez a diagnózis születik, holott akkor éppen erről nincs is szó. (Az óvatosság persze nem árt, azon az egyszeri, vagy kétszeri Imizol injekción nem múlik semmi, de ettől csak akkor gyógyul meg a kutya, ha valóban az volt a baja. Ha nem, akkor tovább fog betegeskedni!) Szóval a jelen helyzetben én így nem tudom megmondani, hogy mi baja lehet a kutyájuknak, de ha nem változik az állapota, bizony tovább kell nyomoztatni!

Jelige: kisherceg  2004.okt.19.

Ha visszanézi egy kicsit az ebben a rovatban olvasható tanácsokat, sok olyat talál, amiben hasonló kérdésekre adtam már válaszokat. A jelenlegi állapot amolyan "féleredmény", mindenképpen jobb helyzet, mintha a hasüregben maradt volna. Innen már sokkal egyszerűbb eltávolítani is, de abban nehéz tanácsot adni, hogy ez mikor legyen, most, vagy később? Én valóban nem vagyok a híve a rögtön történő műtétnek, de azért adódhatnak olyan szituációk, amikor ez tűnik jobb megoldásnak. Ennek részleteit azonban javaslom, hogy a kezelést végző kollégával vitassa meg!

Jelige: Dorka  2004.okt.19.

Az első tüzelés legtöbbször semmi alapot nem ad a kásőbbi ivari tevékenységről. Nagyon gyakori az, amit most Önök is tapasztalnak, ezért nem hiszem, hogy emiatt aggódniuk kellene. A félévenkénti tüzelést mostantól számolják majd!

Jelige: Dina  2004.okt.19.

Én is azt szoktam javasolni, hogy amíg az alapvető oltások ismétlése nem történik meg, addig ne vigyék a kölyköt kutyatársaságba, ill. az utcára. Azt azonban tudni kell, hogy nem önmagában a szabad levegőre való kivitele nem tanácsos, hanem azért nem célszerű kivinni, mert az utcán, játszótereken, sétáltatókban a kutyaváladékokból, ürülékekből bármit összeszedhet. Szerintem még mindig jobb, ha a kutya egy kicsit később lesz szobatiszta, mintha ugyan már szobatisztává lesz, de elviszi egy összeszedett parvo, vagy szopornyica!

Jelige: Lara  2004.okt.19.

A felsoroltakon kívül további ötletem nem nagyon van! Rendszeresen kell fésülni, nedves ruhával áttörölni. Lehet, hogy a szőrhullása nem is kóros, tehát bármennyire is igyekeznek megszüntetni, nem biztos, hogy ez sikerül.

Jelige: Morzsi  2004.okt.19.

Sehogy!
A konkrét szert nem ismerem, nem állatorvosi gyógyszer. Viszont a rühös kutya még a fehér hollónál is gyakoribb, így az a gyanúm, hogy az anyukája kutyát jobb lenni inkább mégis állatorvoshoz vinni, mert sokkal valószínűbb, hogy más a baja!

Jelige: blackcaty  2004.okt.18.

sajnos rendkívül kevés a támpont, hányást egy ilyen korú kutyában nagyon sok minden okozhta, még akár fertőző betegségek is, de lehet sok más is. Ebben eligazodni csak alapos viszgálatok után lehet, mindenképpen javaslom, hogy forduljanak mielőbb állatorvoshoz!

Jelige: Brigi  2004.okt.18.

Amint tudja, vizsgálatok nélkül nehéz véleményt mondani, de még így is az a véleményem, hogy időskori mozgásszervi problémái lehetnek a kutyájának. Ezekből többféle lehetőség is van, ehhez már mindenképpen vizsgáűlatok kellenének, főleg röntgenek csípőről, gerincről, izületekről. De végül is szinte mindegy mi okozza, feltehetőleg fájdalmai vanna, amelyek akadályozzák a mozgását. Az ilyen problémáknak manapság már nagyon jó gyógyszerei vannak. Szerintem forduljon egy állatorvoshoz, biztosan segítenek Önnek és a kutyának!

Jelige: Lucifer  2004.okt.18.

Sajnos ezt így nagyon nehéz megmondani, biztos meg van az oka, de ehhez alaposan meg kellene vizsgálni a bőrét. Nincs jobb ötletem, mint az, hogy el kellene vinni egy jó állatorvoshoz!

Jelige: Kormos  2004.okt.18.

Egyszer szinte biztos, hogy a kutya epilepsziás, csak egyelőre nincsenek gyakran rohamai. De bármikor előjöhet.
A másik problémának majdnem valószínű, hogy egy szívbetegség lehet az oka, ez ebben a fajtában nem ritka. Alaposan ki kellene vizsgáltatni valahol, EKG, szív ultrahang indokolt. A leletek függvényében lehet megmondani, hogy mi a teendő!

Jelige: Csoki  2004.okt.18.

A kutyák általában akkor szoktak ürüléket enni, ha valamilyen hiánybetegségük van, vagy ha valami miatt kialakul ez a rossz szokásuk (pl.más szórakozás hiányában). A mai tartási és táplálási szokások mellett az első variáció szinte elképzelhetetlen, így legtöbbször a második okról van szó. Sajnos egy kialakult rigolyát már nehéz megváltoztatni, ha lehet, arra kell törekedni, hogy ne férhessen hozzá az ürülékéhez (gyakori takarítás a kennelben). Adhat neki kb. 1 hónapig naponta egyszer kevés élesztőt (fekete bors nagyságnyit), esetleg Minera cseppeket 1 hónapig.
Talán ettől elfelejti ezt a szokását.

Jelige: Folti  2004.okt.18.

Szerintem a cicám valószínűleg azért sírnak, mert éhesek, nem tudnak annyit enni (szopni), amennyi kellene nekik. Ennek az lehet az oka, hogy az anyjuknak nincs elég teje, mert a kezdeti rendszertelen szoptatás miatt a szervezete nem termel eleget. A cicák szívnák, de nem nagyon van mit! Állatpatikákban kapható macskák számára készült anyatejpótló tápszer, ezt ajánlanám a pótlásra. Tehéntejet semmiképpen ne adjanak. Kb. 10 nap múlva már el lehet kezdeni próbálkozni szilárd ennivalóval (eleinte szétnyomott párizsi, kenőmájas)

Jelige: Szotyi  2004.okt.16.

A féregtelenítőt éppen azért adjuk, hogy ha vannak benne férgek, azok eltávozzanak. Így most különösebb tennivalójuk nincs, de még 3-4 alkalommal 2 hetes időközökkel mindenképpen ismételjék meg a kezelést!

Jelige: kiskutya  2004.okt.15.

Véleményem szerint 11 kölyök eléggé sok egy anyaállat alatt, ezért rendkívül nagy odafigyelést igényel a szoptatás lebonyolítása. Mindenképpen ellenőrizni kell, hogy az anyának van-e és mennyi teje, minden kölyök rendesen jóllakik-e a szopások alkalmával? Ha úgy látszik, hogy nem, akkor mindenképpen pótolni kell az ennivalót. Ehhez azonban csak speciális kutya anyatej pótlót használjanak, semmi mást! A kiegészítés mértéket azserint kell meghatározni, hogy mennyi teje van a mamának. A kiskutyák még nagyon sokáig bármikor elpusztulhatnak, ez természetes dolog, azért ellik a kutya ilyen sokat, hogy "jusson" belőle a selejtbe is. A szemük 8-10 naposan kezd majd kinyílni. A pótlás mellett mindenképpen kell őket szoptatni az anyjukból is!

Jelige: Kardos Ágnes  2004.okt.15.

Ugyanolyan tünetei vannak, mint bármely más allergiás ok esetén. Az allergiás betegségek legtöbbjében csak abból, hogy hol és milyen tünetek vannak, általában nem lehet következtetni a kiváltó okra (kivétel talán az ún. bolhaallergia). Egyébként pedig a lábon levő viszkető foltok esetén nekem az allergián kívül még számos egyéb lehetőség is eszembe jutna, pl. a szőrtüszőatka betegség (fiatal rövid szörű kutyákon elég gyakori), vagy bőrgombásodás. Azt javaslom, hogy mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!

Jelige: Edit  2004.okt.14.

Sajnos nincs újabb ötletem, mint amit már korábban is megírtam Önnek. Erről többet anélkül nem tudok mondani, hogy látnám, hallanám, vizsgálnám a kutyát.

 1 ---- 322 - 323 - 324 - 325 - 326 - 327 - 328 - 329 - 330 - 331 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat