Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: gyuro  2005.ápr.12.

A herélés a fennálló problémát már csak a legközelebbi tüzelési időszak alatt képes megoldani, de ez sem 100%-osan biztos. Az ivartalanitás után az esetek egy részében (30-40%) a kialakult beidegződések megmaradnak. De azért megpróbálni mindenképpen érdemes!

Jelige: GINA  2005.ápr.12.

A tüzelés átlagos időtartama 3 hét. Ez azt jelenti, hogy egyes kutyáknál ennél több is lehet, akár 4 hét is. A kritikus időszak általában a középső időszak, de azért ebben is vannak kivételek. Így a veszély nem nevezhető teljesen elmúltnak. Amennyiben azonban elhatározott szándékuk az, hogy megoperáltatják, szerintem nyugodtan kiengedhetik. Legrosszabb esetben, ha mégis baj történne, a megoldás az, hogy a tervezett műtétet kell majd egy kicsit előbbre hozni (úgy is meg lehet operáltatni, hogy éppen már terhes), és akkor nem lesznek kiskutyák.

Jelige: Dream  2005.ápr.11.

Az én tapasztalataim szerint a kutyák fogváltása semmiféle általános állapot beli zavarral nem jár. Étvágytalanságot sem okozhat. Ha tartósan rossz az étvágya, máshol kellene keresni ennek az okát!

Jelige: Alex  2005.ápr.11.

Az én véleményem szerint most nincs teendőjük. A műtétet jelen helyzetben nem javasolnám. 50% esélye van annak, hogy a rejtett here soha életében nem okoz majd problémát. Ha mégis, akkor is ráér megoperáltatni.

Jelige: Ékszer  2005.ápr.11.

Nekem az a véleményem, hogy a kutyájuk öregkori mozgásiproblémáit nem elsősorban a diszpláziája okozza vagy okozta, hanem egy másik, szintén nagyon gyakori öregkori mozgásszervi betegség, az ún. spondilózis. Amit leírt, azok ennek a betegségnek az ún. kiesési tünetei. Sjanos ezeken a dolgokon más módszerekkel nem lehet segíteni. Műtéttel nem érdemes próbálkozni, nem is szokták ez vállalni. Műtéttel csak akkor szokás próbálkozni, ha hirtelen teljes lebénulás lép föl, ekkor az első 1-2 napban ez is lehet egy megoldási módszer, de a műtét kimenetele ekkor is kétséges. Marad a hatékony fájdalomcsillapítás.
A hátsó lábak földön való húzása miatt valóban sérülékeny a bőr, ill. a karmok. A legtöbb kutyagazdi találékonyan próbálja ezt a problámát is megoldani, házilag készített zokniszerű megoldásokkal, vagy cipőcske szerű bekötéssel. Hosszú távon a probléma szép lassú rosszabbodása várható, ez alól valószínűleg az Önök kutyája sem lesz kivétel. Készüljenek fel rá!
A másik problémájukra nehéz így látatlanban válaszolni. Lehet az is, hogy ez nem is külön betegség, mindössze a korával együttjáró szőrelöregedés következménye. Ha nem ez, hanem betegség, akkor ezt csak vizsgálat után lehetne véleményezni.

Jelige: Macica  2005.ápr.11.

Ilyen panaszokat ill. tüneteket sok ok előidézhet. Pár napot lehet várni, főleg ha közben eszik és nem tűnik betegnek, de azért jó lenne megmutatni állatorvosnak, ha 3-4 nap után sem múlik el magától!

Jelige: Vanda  2005.ápr.6.

Én a 2 és fél hete tartó tüzelést nem tartom még elhúzódónak. A legtöbb kutyában a tüzelés eltart legalább 3 hétig, de van olyan is, amelyiknél még tovább. Ezzel együtt, főleg az Ön megnyugtatására egy hasüri ultrahangos vizsgálat sok információt adhat. Ha ez megoldható, akkor célszerű megcsináltatni.

Jelige: Dodó  2005.ápr.6.

Abban igaza van a kollégámnak, hogy ha már állatorvoshoz fordult, akkor az ő gyógyszerezési javaslatát jó is lett volna betartani és nem felülbírálni. Miután nincs tartós javulás, én azt javaslom, hogy tovább kell kezeltetni, lehetőleg betartva az orvosi utasításokat, valamint jó lenne megbeszélni valami diétát is, amivel segíteni lehetne a bélrendszer stabilizálódását. Én a darált hússal kevert főtt rizst tudnám ajánlani, legalább fele-fele arányban keverve. A rizs legyen sokáig főzve, sok vizzel, hogy nyálkás, ragacsos legyen!

Jelige: Kovács  2005.ápr.6.

Véleményem szerint a kórházi kezelőorvosait kellene megkérdezni arról, hogy a sok vízivás "belefér-e" abba a betegségképbe, amit diagnosztizáltak nála. Vannak olyan májproblémák, ahol ez lehet egy következmény, de az is előfordulhat, hogy ezt most valami más okozza. Hátha volt a leletei között olyan is, ami alapján erről is lehet valamit mondani. Mindenképpen velük kellene beszélni!

Jelige: Sziszike  2005.ápr.6.

Sajnos nem tudom megmondani, hogy normális-e a szőrnek ez a megritkulása, főleg a farkán. Ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani, mindenképpen látni kellene őt. Elméletileg akár bizonyos bőrbetegségek is okozhatták a túlzott megkopást,szőrhullást. Lehetséges az is, hogy 1-2 hónap múlva szépen visszanő a réginek megfelelő új szőr mindenhol.

Jelige: skót juhász  2005.ápr.5.

A tünetek alapján szóba jöhető variációkat nagyon jól írta le. Ezek között eligazodni azonban csak a kutya alapos vizsgálata alapján lehetne. A legjobb, ha mielőbb állatorvoshoz viszi és megvizsgáltatja!

Jelige: Deysi  2005.ápr.5.

A bakteriológiai lelet mellé csak azt nem írta meg, hogy miért, milyen panaszok, tünetek miatt végezték ezt a vizsgálatot. Ennek hiányában csak "lógnak a levegőben" a leletek. Így erről nem nagyon tudok mit mondani. Ugyanez a helyzet arra vonatkozólag is, hogy Önök elkaphatják-e? Elvileg igen, de minden attól függ, hogy.....Szóval kérem, írjanak bővebben a problémájukról, mert csak így tudok segíteni!

Jelige: Bonnie  2005.ápr.5.

Kérdésére semmi biztosat nem tudok válaszolni. Én a magam részéről nem igazán értem ezt az előemésztési zavart, lehet, csak pontatlan fogalmazás. vannak érzékenyebb bélrendszerű kutyák, akik nem ehetnek akármit, de ezen általában lehet segíteni megfelelő diétával. Nem tudpom, hogy próbálták-e már a csirkenyakas diétát, erről több helyen is olvashat a honlapomnak ebben a rovatában a régi válaszok között.

Jelige: Astra  2005.ápr.4.

Mindenképpen a kutya mielőbbi állatorvosi vizsgálatát javaslom, ugyanis e nélkül pusztán találgatni lehetne a jelenség okát illetően. Addig is, mire erre sor kerül, próbáljanak meg fájdalomcsillapítót adni neki és figyeljék meg, hogyan reagál rá?

Jelige: Luxi  2005.ápr.4.

Sajnos ez tipikusan olyan kérdés, ill. probléma, amire látatlanban nehéz bármit is mondani. Ha valóban korpáról, lelöködött sebről van szó, akkor az előbb-utóbb leválik a helyéről, esetleg levakarható onnan. Ha esetleg csípés helye, annak is javulnia kell pár nap után. A sérülések is meggyógyulnak egy kis idő elteltével. Az egyéb lehetőségekhez viszont vizsgálni kellene!

Jelige: Gitta  2005.ápr.4.

Sajnos a rendelkezésre álló információk alapján nem igazán tudok választ adni a kérdésére. Még az is előfordulhat, hogy a jelenségnek semmi köze nincs a felvágott fogyasztásához. A cica további megfigyelést igényel (ez akár hosszú hetekig is eltarthat). Azt minden esetre tanácsolnám, hogy felvágottakat ne adjon neki. Ezekben sokféle fűszer és adalékanyag lehet, olyanok is, amire a cica esetleg kiszámíthatatlanul reagál. Ha azonban valami más okozza a tüneteket, akkor előbb-utóbb akkor is kell(ene) tapasztalnia, ha nem eszik ilyesmit.

Jelige: Mazsola  2005.ápr.3.

Megértem a gondjukat, de sajnos tutti biztos segítség nincs erre a dologra. Meg lehet próbálkozni nyugtatókkal kezelni a kutyát, de ennek hatása kiszámíthatatlan. Keresse fel az állatorvosukat és beszélje meg vele, hogy mit tudna ajánlani!

Jelige: Fanny  2005.ápr.3.

Egy védőoltás után maximum 2-3 napig képzelhető el bágyadtság. Ha csak az oltás miatt volt, akkor ennek ezután mindenképpen el kell múlnia.
A vemhességet megállapítani legbiztosabban ultrahangos vizsgálattal lehet. A tüzelő szukát bármilyen kutya befedezheti, egymás után akár többféle kannal is képes párosodni, így a kölykök között akár többféle is lehet! Erről azonban csak a megszületésük után lehet bármit is megtudni. Ha noincs lehetőség ultrahanggal megnézetni, akkor is jó lenne állatorvossal majd megnézetni, a vemhességet kb. az 5. héttől lehet tapintással megállapítani (sajnos nem 100%-os biztonsággal).

Jelige: Guzmi  2005.ápr.3.

Arra a kérdésre, hogy a kutya külföldre való kiviteléhez milyen papírokra van szükség, pontosan tudni kellene azt, hogy hová szeretnének menni vele. Alapvető különbség van ugyanis abból a szempontból, hogy EU-s tagállamba, vagy EU-n kívüli országba mennének. Az EU-ba ún. állatútlevelet kell kiváltani, az EU-n kívülre pedig ún. hatósági állatorvosi igazolás szükséges. Az EU-n belüli szabályokról egyébként sok információt olvashat a honlapom "Aktuális" rovatában is. Amennyiben megírja a pontos úticéljukat, konkrétabb választ tudok majd adni.

Jelige: Mackótestvér  2005.ápr.3.

Egy ilyen korú kiskutya vakarózásának hátterében számtalan ok állhat, ezek között a bolhásság csak az egyik ok. Miután a bolhaellenes kezelés nem szüntette meg e panaszokat, jó lenne állatorvosnak megmutatni, ill. az ő segítségét kérni. Miután a kora miatt amúgy is vinni kell oltásokra, ezt egybe lehetne kötni az egyik oltással.

Jelige: Fertőzés  2005.ápr.3.

Az ilyen harapott, szövetroncsolódással járó sérüléseknél a gyógyulás sok esetben viszonylag sokáig tart. A szövetelhalás nem fog átterjedni, az elhalás akkor (pontosabban az után) következik be, amikor a sérülés megtörténik. Az elhalt szövetrészeknek teljesen ki kell lökődniük a sérült részekről, ez tarthat sokáig. Az antibiotikumos kezelésre pedig a bakteriális fertőzés továbbterjedésének megakadályozása miatt van szükség. A leírtak alapján én szinte teljesen biztos vagyok abban, hogy rövid idő múlva meg fog gyógyulni a kutyájuk.

Jelige: Dandy  2005.ápr.1.

A varratszedés legtöbbször nem jár fájdalommal, nyugodt, béketűrő kutyát elegendő csak megfogni és rögzíteni hozzá. Nagyon ritkán van csak szükség nyugtatásra. Így nem hiszem, hogy aggódniuk kellene.

Jelige: Pocok  2005.ápr.1.

Miután az adatlapon azt jelölte meg, hogy még nem volt állatorvosnál vele, legelőször is azt tudnám javasolni, hogy vigye el megmutatni szakembernek. A hasonló jellelgű bőrproblémák esetében nagyon nehéz látatlanban véleményt mondani és segíteni (sokszor még a vizsgálatok után sem egyszerű)! Nem is mernék rá vállalkozni most sem.

Jelige: Kyra királynő  2005.ápr.1.

A lövésektől, durrogásoktól való félelmet gyógyszeresen megszüntetni sajnos nem lehetséges. Egyetlen megoldási lehetőség az lehet, ha vagy elkerülik ezeket a szituációkat (már ha ez lehetséges), vagy gyakorlással megpróbálják hozzászoktatni. Ez utóbbi viszont nem egyszerű és nem gyors módszer. Megfelelő ismeretekkel rendelkező kutyakiképző segítségét kellene igénybe venni.

Jelige: betegség  2005.márc.31.

Kérdésére kérdéssel kell válaszolnom: nem egészen világos a számomra a leírt elváltozás, nem értem, hogy a szőre, vagy a bőre van-e elszíneződve a jelzett helyen? Van kopasz foltja is ezeken a helyeken? Viszketés, vakarózás van-e? kérem ezeket írja meg, mert enélkül nem nagyon tudok mit mondani!

 1 ---- 302 - 303 - 304 - 305 - 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat