Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: taki74  2005.márc.11.

Sajnos ez a jelenség a spanielekben elég gyakori. Mindenképpen állatorvosi segítségre lesz szükségük, kellene egy alapos kivizsgálás is, de gyógyszerek miatt is elkerülhetetlen elmenni megmutatni! Addig is tartsák szárazon a száj környékét, minden evés-ivás után alaposan töröljék szárazra!

Jelige: Dagicica  2005.márc.11.

Én nem várnék arra, hogy magától meggyógyul, mielőbb elvinném állatorvoshoz!!

Jelige: Benjike  2005.márc.11.

De igen, könnyen lehet, hogy belső baja van, leginkább a hormonális rendszeével lehet gond. Alapos hormon kivizsgálást ajánlanék (vérvétellle megoldható), talán ez segít kideríteni a baj okát. Forduljon az állatorvosukhoz, biztosan segít ebben is!

Jelige: Maggy kutyám  2005.márc.10.

Való igaz, hogy a tapasztalt tünetek nem igazán tipusos epilepsziás tünetek, azonban mindent egybevetve nekem is az a véleményem, hogy mégis ez a legvalószínűbb ok. Ennek kiderítése biztosan csak speciális kivizsgálással lehetséges. Ennek részeként ún. EEG vizsgálatot kell végezni. Azt sem hiszem, hogy a rosszabbodást a gyógyszer okozná, valószínűleg a betegség rosszabbodása miatt vannak sűrűbben ezek a "rohamok". A kezelés kérdésében más epilepszia ellene szereket is ki lehet(ne) próbálni, nem csak a Sevenal van, sőt! Persze sok esetben nem egy, hanem többféle szer kombinációjával lehet csak eredményeket elérni. A valóban hatásos gyógyszer megtalálása nem egyszerű, sok próbálkozás, kísérletezés kell hozzá. De még így is jó esély van arra, hogy az állapota előbb-utóbb annyira rosszabbodik, hogy esetleg az elaltatásán kell gondolkodni.

Jelige: asandor1  2005.márc.10.

A leírtak alapján nekem is az a véleményem, hogy a kutya valószínűleg epilepsziás. És könnyen elképzelhető ennek okaként egy lazajlott szopornyicás fertőzés. Ehhez az előzményeket kellene alaposan ismerni. Persze más oka is lehet, de ehhez alaposan ki kell vizsgáltatni. A jövőre nézve sok jóval nem tudom Önöket kecsegtetni, fokozatos rosszabbodásra számíthatnak leginkább.

Jelige: macsku  2005.márc.10.

Én nem hiszem, hogy az ivartalanításnak köze lenne a végbél környékének kisebesedéséhez. Őszintén megmondva magát a problémát is nehezen tudom így láztatlanban elképelni. Javaslom, hogy mutassák meg a kutyát másik állatorvosnak is, ha lehet, mondjuk valamilyen bőrgyógyászati szakrendelésen (Budapesten több ilyen is van, hátha ott jobb híreket mondanak majd.

Jelige: Ági  2005.márc.10.

Az időszakonkénti laborvizsgálatok valóban hasznosak lehetnek. Idődsödő állatnál évente egyszer javasolt megcsináltatni. Én azonban nem tudok, nem hallottam arról, hogy ezt bárhol is megcsinálnák ingyen. Ha Ön erről olvasott valahol, mindenképpen elő kellene keresnie a forrást, mert e nélkül nehéz lesz kinyomozni a dolgot. Egyébként egy ilyen vizsgálat azért nem kifizethetetlen, a legszükségesebb paraméterek megvizsgáltatása kb. 4000 Ft-os laborköltségbőúl megúszható, persze ehhez még hozzájön a fizikális vizsgálat és a vérvétel állatorvosi költsége is.

Jelige: vöröske  2005.márc.10.

Mindenképpen és mielőbb állatorvoshoz kellene vinni a cicát, mert amit leírtak, az komolyabb bőrbetegségre utal, ezen házilag nem fognak tudni segíteni. De ehhez az is kell, hogy a cica gazdája is beleegyezzen ebbe, mert más macskája esetében csak így lehet segíteni!

Jelige: Gypsy  2005.márc.10.

A visszatérő székrekedés esetén a legfontosabb feladat annak kiderítése, hogy mi okozza a problémát! Ez eléggé sokrétű lehet, érdemes emiatt alaposan kivizsgáltatni. Amíg nem tudják, hogy mitől van a baj, nehéz tartósan segíteni. A szőroldó paszták csak abban az esetben segítenek, ha a szőr okozza a bajt. De egy beszűkült medence esetében, vagy esetleg útban levő megnagyobbodott nyirokcsomók mellett ez sem lesz megoldás. Mindenképpen tisztázni kell tehát, hogy mitől van, azután lehet megoldásokat keresni. Azt gondolom, hogy legelőször is alapos kivizsgálásra van szükség. Érdemes lenne olyan rendelőbe elvinni, ahol meg is tudják röntgenezni. És érdemes lenne a székletéből is mintát venni és laborba elküldeni, hogy megnézzék, mi van benne? Ez a legjobb, amit most tehet.

Jelige: Carlos  2005.márc.10.

A 9 hónapos kutyában a fogváltásnak már le kellett zajlania. Ami az állandó evési vágyat illeti, azt a leírtak alapján valószínűleg nem betegség okozza, hanem némi elkényeztettség. Gondolom, hogy a kutya kellően rafinált ahhoz, hogy tudja, milyen produkciókkal tudja rábírni a gazdikat egy kis jutalomfalatra. Szóval azt hiszem, ezen a problémán inkább szigorú neveléssel és némi türelemmel tudnak csak úrrá lenni! Egy ilyen korú kutyának már elegendő naponta kétszer enni adni. Az etetési időket pontosan tartsák be, és közben ne adjanak neki semmit. Ha kunyerál, nem szabad bedőlni neki. Az első 1-2 hét lesz csak nehéz, utána megszokja majd az új rendet!

Jelige: Gypsy  2005.márc.9.

A rövid és tömör leveléből éppen csak az nem derült ki, hogy pontosan miben is kéri a tanácsomat? Miután az eddig használt szert valószínűleg állatorvos javasolta, gondolom történt valamiyen vizsgálat is. Ha igen, jó lenne tudni, vajon mit találtak, hiszen a panaszok csak elég rövid ideje vannak. Kérem, hogy egy kicsit részletesebben írja meg, hogy miben segíthetnék Önnek!

Jelige: Orsi  2005.márc.9.

Alapesetben az első oltás időpontját a 7-8 hetes kor között szoktuk javasolni. Kérdés, hogy ez a kiskutya, amit talált, most pontosan mennyi idős lehet? Ennek meghatározása ugyanis nem mindig egyszerű, 1-2 hete lehet tévedni, így az első oltás idejét is nehéz belőni. Legjobb, ha leviszi egy állatorvoshoz, a kolléga talán tud segíteni ebben!

Jelige: Katalin07  2005.márc.9.

Véletlenül sem szeretném megsérteni, de megkérdezném, hogy vajon Ön miből és hogyan állapította meg, hogy a kutyájának szívritmus zavara van? Ezt még sok esetben alapos szakvizsgálatokkal is nehéz eldönteni, komolyan kíváncsi vagyok, hogy ápolónőként miből következtetett erre? A köldöksérvet viszont valóban könnyű észrevenni, ezt majd meg kellene operáltatni.

Jelige: Frutti  2005.márc.9.

A leghasznosabb amit tehetnek, hogy elviszik a kutyát egy komolyabb felszereltségű klinikára, ahol meg is tudják röntgenezni és esetleg spoecialisták az ortopédiában. Budapesten több ilyen is van, válogatni is lehet közülük!

Jelige: Mex  2005.márc.8.

Ha valóban porcleválása van, akkor azt tényleg csak műtétttel lehet rendesen meggyógyítani. Amig a levált porcdarab ott van, addig az ott minden mozdulatnál irritálja a porcfelszínt. A gyulladásnak is lehetett ez az oka, de ezt így utólag már nem lehet megmondani. Javaslom, hogy fogadja el a műtéti javaslatot!

Jelige: stafford  2005.márc.7.

Ilyen kérdésben csak és kizárólag alapos orthopédiai vizsgálat után lehet véleményt mondani. Ehhez mindenképpen szükség van a végtag, ill. az izületek megfelelő alaposságú vizsgálatára (megtekergetni, speciális irányokban elmozdítani), és röntgenfelvétel készítésére is. Nem tudom, hogy ebből mi történt meg az otthoni vizsgálatnál? Mire alapozta a kollégám a diagnózisát? Mert ez nagyon nem mindegy! Arra a kérdésre pedig szintén nem nagyon tudok mit mondani, hogy mi van, ha a szalag el van szakadva, ugyanis nagyon nem mindegy, hogy konkrétan melyik szalagról van szó? Egy hátsó lábon többféle szalag is van, nem mindegy melyikről beszélünk. Egyébként szinte mindegy is,mert ha akár a térdszalgja, akár az Achilles szalagja van elszakadva, az nagyon korlátozná a mozgását.

Jelige: Cica  2005.márc.7.

Sajnos azt kell mondanom, hogy amikor egy állatnak egyszerre ennyi féle baja, problémája van, akkor nehéz eligazodni a tünetei között. Az emlődaganat macskákban nagyon ritka, legalább is jóval ritkább, mint kutyában. Ennél fogva jóval kevesebb a tapsztalatunkis erről. Kutyában elég gyakori a tüdőbeli áttét, de hogy ez macskában is így van-e, arra vonatkozólag megoszlanak a vélemények. A hasát nyalhatja a csomói miatt is, ehhez nem kell allergiásnak lennie. A füle környéki sebek már lehetnek attól is. A szteroidok használata indokolt lehet, ezeknek azonban nem biztos, hogy rossz hatása van (vagy lenne) az esetleges daganatra. Szóval én azt hiszem, kényszerű kompromisszumokat kell kötni az ügyben, nem lehet minden gondot egyszerre megoldani. Javaslom, hogy bízzon az állatorvos kollégában!

Jelige: Stefy  2005.márc.7.

A tacskóbénulást viszonylag egyszerű megállapítani, ill. megkülönböztetni más hasonló tünetekkel járó kórképektől. Így nem hiszem, hogy a diganózis nem lenne helytálló. Más kérdés, hogy mit tehetnek? A betegséget alapvetően kétféle képpen lehet megpróbálni kezelni. Egyik lehetőség a műtét, de ezt csak a bénulás bekövetkezte utáni 3-4 napig lehet megcsinálni, később már nem. Ha nem akarják operáltatni, akkor marad az ún. konzervatív út, vagyis a gyógyszeres kezelés. Sajnos csodatévő gyógyszerek nincsenek, mindekét lehetőség járhat eredménnyel is, de azzal is, hogy nem gyógyul meg a beteg.

Jelige: Bellatappancs  2005.márc.7.

Az ilyen sérülés, attól is függően, hogy milyen mély, pár napig fájhat neki, főleg akkor, ha rálép. Ezért érthető, ha nem szívesen használja ezt a lábát. De azért túl nagy bágyadtságot ez nem szokott okozni. Adjon neki ALGOPYRIN tablettát 2-3 napig, 3x1-et, az segít egy kicsit. Ha nem javulna, akkor viszont mutassa meg állatorvosnak.

Jelige: Kamilla  2005.márc.6.

A leírás alapján sajnos nem tudom megmondani, hogy ezek a foltok mitől lehetnek. Az ilyen típusú elváltozások komolyabb kivizsgálást igényelnek (pl. bőrkaparék vétel, baktérium, esetleg gomba tenyésztés). Vigye el állatorvoshoz és mutassa meg!

Jelige: Bodó  2005.márc.6.

Jól tudja a szabályokat, valóban így van. A hatósági igazolással történő utazáshoz azonban nincs előírva a pontos azonosíthatóság. Egyébként sok kutyás beszámolója alapján Horvátország is elgogadja az EU-s útlevelet. Egyébként ne tessék azt gondolni, hogy a határon majd megnézik akár az igazolást, akár az útlevelet. Legtöbbször észre sem veszik, hogy kutya is van az autóban, vagy ha mégis, nem nagyon foglalkoznak vele. A visszautazásnál elvileg, a szabályok szigorú betartása esetén valóban gond lehetne a visszahozatallal, de a gyakorlatban nem tuduk róla, hogy bárki foglalkozna ezzel. A határőrök a legkevésbé!

Jelige: TapolcaiCilly  2005.márc.6.

Gondolom, hogy az "átivarzott éjszaka" azt jelenti, hogy egész éjjel nem volt otthon a cica. Így jó esélye van arra, hogy esetleg megfázott a hidegben, de végül is bármi érhette. Ha holnapig nem enyhül ez a köhögés, keressenek fel vele egy állatorvost és vizsgáltassák meg!

Jelige: MirrMurr  2005.márc.6.

Bármit lehet adni neki, amit szíveen elfogyaszt. A hígan folyó, krémszerű állagú dolgok a legjobbak.De azért a legjobb az lenne, hogyha a kezelő orvosával beszélne erről, mert ő az , aki tudja, hogy mi baj van vele konkrétan, milyen gyógyszereket kap, stb.

Jelige: Rocky  2005.márc.5.

Legelőször is tisztázni kellene, hogy mi okozza a szőrhullást, illetve a a kopaszodó folt kialakulását. Ennek egy ilyen korú állatban sok oka lehet, tehát ezt otthon Önök nem fogják tudni eldönteni. Azt tanácsolom, hogy a következő napokban vigyék el állatorvoshoz, mutassák meg és majd a kolléga eldönti, hogy mivel és hogyan legyen kezelve!

Jelige: Marci  2005.márc.5.

A SEROCAT egy ún. hiperimmun szérum, de sajnos ez sem csodaszer! Valóban segíthet a betegen, de azért ezt 100%-osab biztosra nem lehet megígérni. Miután a külföldről történő egyedi behozatala eltarthat akár 4-5 napig is, amire a gyógyszer ideérne, már valószínűleg nem lesz rá szükség! Vagy azért, mert közben a cica meggyógyul a kezelések segítségével, vagy azért, mert időközben elpusztul. Emiatt erre az "akcióra" nem kellene sok energiát fordítaniuk, sokkal inkább fontos most, hogy amig nem lesz javulás, addig lelkesen hordják őt az infúziós kezelésre.

 1 ---- 306 - 307 - 308 - 309 - 310 - 311 - 312 - 313 - 314 - 315 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat