Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: shiba  2016.aug.8.

Tapasztalatom szerint ezek a kutyáknál semmit nem használnak. De ez az embereknél is legtöbbször ugyan így van.

Jelige: kaposztasteszta  2016.aug.4.

A válaszom rövid lesz: nem kell ezen sokat polemizálni, mert ez nem vezet eredményre. El kell vinni a kutyát egy (jobb) állatorvosi rendelőbe és alaposan meg kell vizsgáltatni. Ha olyan helyre tudnak eljutni, ahol van bőrgyógyászati szakrendelés is, az még jobb. Sok minden szóba jöhet (pl. az összes allergiás betegség).

Jelige: b6  2016.aug.3.

A B vitaminok általában fokozzák az étvágyat, de leginkább a B12 vitaminnak van ilyen hatása.

Jelige: nyálciszta 2  2016.aug.3.

Ebben sajnos nem tudok segíteni, mert nekem hosszú évek óta nem volt nyálcisztás betegem, így nem kellett ilyen problémát kezelnem.

Jelige: nyálciszta?  2016.aug.3.

Én azt gondolom, hogy nem találgatni kellene, hanem megvizsgáltatni a kutyájuk szájüregét és úgy eldönteni, hogy mi okozza a duzzanatot és a nyálzást. Bizonyára van a közelben valahol egy jobb kutyás-macskás állatorvosi rendelő, vigyék el oda és nézessék meg!

Jelige: Guszti  2016.aug.2.

Azt kideríteni, hogy a kutyájuknak pontosan mi a baja (betegsége), nem lesz egyszerű! Ehhez sokféle vizsgálatot kell elvégeztetni. Ez hosszú időbe is telhet, sokszor kell elvinni ilyen-olyan vizsgálatokra, és költséges is lesz. Olyan állatorvosi rendelőt (szakrendelőt) kellene keresni, ahol ezt "bevállalják". Egyébként, az a gyanúm, hogy valószínűleg táplálék allergiája van. Ez azt jelenti, hogy bizonyos alkotóelemeket (pl. a csirkefehérjét) nem tolerálja a szervezete. De ahogy írtam, ezt pontosan ki kell vizsgálni (már csak azért is, mert azért sok minden más lehetőség is szóba jön).

Jelige: Kiscica feje  2016.júl.29.

Ilyen diagnózist ránézésre nem szokás felállítani, bár tapasztalat szerint ez a leggyakoribb. Bőrkaparék vizsgálattal lehet megmondani hogy van-e élő kórokozó ott (atka, baktérium, gomba)
Kezelést is csak ennek tisztázása után lehet megmondani.

Jelige: egérfogó  2016.júl.28.

A ragasztós egérirtó anyaga, ha az megszáradt, nem lesz mérgező. Viszont soáig ott marad, és ezzel irritálja a cicát, aki azt onnan middenáron el akarja távolítani. A feladat tehát ennek az eltávolításnak a felgyorsítása. Erre a célra vegyszerek nem javasoltak, marad tehát az olló! Le kell szépen nyírni az érintett részeken a szőrt, majd később kinő (ott s, ahol a szőrszálakat a ragasztó már gyökerestől kitépte). Addig kicsit szépséghibás lesz a cica, de ennyi belefér. Egyébként pedig az ilyen egércsapdákat csak oda tegyék ki, ahová a cicák biztosan nem tudnak bejutni. Ahová ők beférnek, ott majd elintézik az egérmentesítést. Főleg, ha jó egerészők.

Jelige: cukros  2016.júl.27.

A cukorbeteg kutya kezelésének nagyon fontos részét képezi az, hogy minél pontosabb adatok legyenek arról, hogy az evést követően hogyan alakul a vércukor szintje. Ezért kell azt az etetés után bizonyos idővel is megmérni.Ennek alapján lehet az inzulin mennyiséget emelni vagy csökkenteni az orvosnak.
Az éhgyomri vércukor szint vélhetően egyébként is magasabb lesz a normálisnál, hiszen éppen ezért is cukorbeteg a kutya, így ennek mérése nem olyan fontos adat, mint a másik érték.
Az, hogy az inzulint hányszor kell adni, elsősorban attól függ, hogy konkrétan milyen készítményt használnak. A gyártói utasítást mindig be kell tartani! Ez a Caninsulin-nál ha jól tudom, napi egyszeri alkalmazást jelent (ahogy a legtöbb felnőtt kutyát is csak naponta 1x kell etetni).

Jelige: dixi  2016.júl.26.

Én olyan nevű bőrbetegséget, hogy "nagyon csúnya", nem ismerek. Igy azt sem tudom megmondani, hogy az eddig kipróbált összes gyógyszer jó volt-e erre vagy sem. De komolyra fordítva a szót! A kutyájuk elég fiatal ahhoz, hogy az első állatorvos kudarca miatt esetleg elaltatásra erüljön. Akkor, ha majd 3 másik is ugyanerre a végeredményre jut, akkor talán ez is szóba kerülhet. Addig azonban én inkább azt javaslom (a kutya élete érdekében), hogy keressenek egy börgyógyász specialistát (van ilyen bőven) és vele is nézessék meg. Akkor is, ha ez újabb idő, újabb kezelés, újabb költség!

Jelige: Staff  2016.júl.25.

Arc ideg bénulás lehet (Nem gyakori de előfordul azért. Erős harapású fajtáknál inkább.) Jól lehet kezelni, de időbe telik mire meggyógyul. Keressenek egy tapasztaltabb állatorvost!

Jelige: Palotapincsi hátraharapás  2016.júl.24.

Az első kérdésére a válaszom az, hogy sajnos nem tudom. Erre leginkább a kutya tenyésztője tudna válaszolni, ők általában ezt jól tudják tapasztalatból.Nekem ilyesmivel nekem soha nem volt még dolgom. Ami az esetleges szájüregi problémákat érinti, nos, ezen a téren számtalan jó kezelési lehetőség áll ma már rendelkezésre, így attól nem kell tartani, hogy

Jelige: Gyuri  2016.júl.23.

Az a kezelés, ami megtörtént jó volt (szerintem), csak éppen nem volt elégséges, és ez az adag nem tudta megszüntetni a bélsárrekedést. Ha lehet, ne várjanak hétfőig, holnap keressnek nyitva tartó ügyeletet, és vigyák el ismét kezelésre, mert e nélkül elég elhúzódó lesz az a probléma.

Jelige: Matyi  2016.júl.22.

A kérdéseire nem igazán lehet így, a beteg ismerete nélkül válaszolni. Ezeket a kérdéseket leginkább annak az állatorvosnak kellene feltennie, aki vizsgálta, és a ki a gyógyszert felírta. Lehet, hogy van javulás, csak még Ön nem érzékeli. Lehet, hogy azért nincs, mert esetleg nem elég az az adag, amit most kap. De más hiba is lehet a folyamatban. Ezt megtalálni nem egyszerű. Szóval, beszélje meg ezt a kezelőorvossal!

Jelige: 8 hetes fiú kiscica  2016.júl.21.

Én biztosan nem adnék ebből a gyógyszerből. (A macskák egy csomó emberi gyógyszerre egészen másként reagálnak, mint az ember vagy a kutyák. Kalmopyrinnel pl. meg lehet mérgezni a cicákat!) Sokkal jobb lenne mielőbb elvinni állatorvoshoz és megnézetni., Ha erre most nincs mód, még mindig jobb, ha hagyja így ahogy van. Majd ő megkeresi azt a pózt, testtartást, amivel a legkevésbé fáj neki.

Jelige: Sipoly  2016.júl.18.

Nem normális dolog, de néha sajnos van ilyen. Sok olyan ok van és lehet, ami miatt a sebgyógyulás nem megy jól és sipoly alakul ki. Ennek okát néha nehéz kideríteni. Ezt azonban elsősorban azzal az állatorvossal kell megbeszélnie, aki operálta. Ő tudja ugyanis egyedül, hogy ott pontosan mi volt, mi történt.

Jelige: inzulin  2016.júl.18.

A cukorbeteg kutya megfelelő kezelése nem egyszerű dolog, és a probléma nem egyszerűsíthető le arra az egyetlen kérdésre, hogy melyik inzulint használják. A megfelelő készítmény kiválasztását rengeteg tényező befolyásolja. Csak példaként néhány: mikor eszik a kutya, mit eszik, mennyit és hogyan mozog, hogy reagál a vércukorszint az inzulin beadása után, stb, stb... Ezeket mind-mind meg kell vizsgálni, és ennek alapján kell megkeresni a megfelelő inzulin készítményt. Nem Önnek, hanem az állatorvosnak!

Jelige: bőrféreg?  2016.júl.13.

A Knott teszt jó módszer, de az eredménye nem minden esetben pontos. A szerológiai tesztek pontosabbak, így ha ez negatív volt, az jó jel. Minden ajánlás szerint azonban egyszeri vizsgálat nem elég, 6 hónappal később célszerű megismételtetni a teszteket. Bővebbet az egész kérdéskörről itt olvashat részletesen:
http://kutya.mancsok.hu/betegsegek/borfergesseg.htm
http://kutya.mancsok.hu/betegsegek/szivfergesseg.htm

Jelige: kiskutya  2016.júl.8.

A tapasztalt tüneteknek lehet is köze az oltáshoz, meg nem is. Ezt így biztosan nem lehet megítélni. A szem gyakori csipásodását sok minden okozhatja (pl. por, egyén irritáló szennyeződések). Vannak jó szemcseppek és szemkenőcsök amik ilyenkor jól használhatók. Beszélje meg ezt az állatorvosukkal!

Jelige: tápallergia  2016.júl.6.

A kétféle "módszert" nem lehet összehasonlítani! A teszt egy objektív vizsgálat, ami viszont drága, ellenben gyorsan van eredménye. És szerintem kellően megbízható. Az eliminációs diéta viszont csak egy próbálkozás, ami vagy hoz eredményt vagy nem, ráadásul jó sokáig tart, mire értékelni lehet. És van benne tévedési lehetőség is bőven. Viszont olcsó.

Jelige: Loki  2016.júl.5.

A jelek szerint a kutyájuknak kötőhártya gyulladása van. Ahhoz hogy ez teljesen helyre jöjjön, hosszabb idő kellhet. Szerintem addig amíg meg nem gyógyul, nem kellene olyan helyen sétáltatni, ahol esetleg por van, vagy irritáló növényi részek, stb. kerülhet a szemébe. De ha többször visszaesik, vissza kellene vinni a szemészetre és ezt elmesélni ott.

Jelige: .  2016.júl.4.

Az őszinte válaszom az, hogy nem tudom. A megérzésem szerinti pedig az, hogy szerintem normális.

Jelige: Bonbon  2016.júl.3.

Azt írták, hogy nem voltak állatorvosnál ezzel a problémával. Miért nem? Vigyék el mielőbb, mert az állatorvos talán észlel valami olyasmit, ami Önöknek fel sem tűnik. Biztosan van oka ennek a jelenségnek, csak meg kell találni azt.

Jelige: Mása  2016.júl.1.

Azt, hogy mi lehet a kutyájuk baja, így biztosan nem lehet megmondani. Sőt, szerintem még az alapos kivizsgálása se biztos, hogy azonnali diagnózist eredményezne. De ettől függetlenül vizsgáltatni kellene, mert itt valami jelentősebb egyedi hiba lehet a háttérben. Azt javaslom, érdeklődjenek a környékükön hol van jól felszerelt és kutya kezelésben tapasztalt állatorvosi rendelő és oda vigyék el. Vagy felvihetik Budapestre az Állatorvostudományi Egyetem Klinikájára is.

Jelige: acuko  2016.jún.18.

Sokféle oka lehet ennek, de ezt így nem lehet kitalálni. Várjanak 1-2 napot és ha hétfőig nincs javulás, vigyék el állatorvoshoz megvizsgáltatni!

 1 ---- 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat