Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: Csilla366  2016.dec.6.

A szukáknak nincs ondóvezetéke, legfeljebb petevezetéke. Ezt egyébként nem szokás elkötni, de nem is érdemes, mert előbb-utóbb komoly problémát okozna. És nem is visszafordítható. Nem tudom miért fél az ivartalanítástól, de higgye el, ez a legjobb és legbiztonságosabb megoldás. Legalább a szukát kellene, de akár mindkettőt!

Jelige: ildikó  2016.dec.6.

Én egyetlen röntgen alapján biztosan nem nyilatkoznék. Azt ajánlom, hogy keressenek egy kifejezetten ortopédus állatorvost (itt találhatnak ilyeneket: www.kisallatortopedia.hu) és mielőbb vizsgáltassák meg vele is. Biztos vagyok abban, hogy manapság az ilyen problémákon lehet segíteni, akár műtéttel, akár gyógyszerekkel. Ha ehhez szállítani kell a kutyát, azt szervezzék meg, érdemes akár messzebbre is elvinni!

Jelige: Félix  2016.dec.2.

Az első problémához: nem értem a dolgot, a szájszag leggyakrabban a fogkövektől szokott lenni, ha azokat leszedték, igazából nem lenne szabad (főleg egy fiatal kutyában) jelentősebb szájszagnak lennie. Jöhet a gyomorból, de ezzel nem sokat lehet kezdeni. Leginkább meg kellene szokni....
A második problémához: Ilyesmit én is tapasztaltam, az okát nem tudom, de különösebb jelentőséggel nem nagyon bír azoknál, akiknél előfordult. Vannak, akik szerint az altatásban használt légcsőtubus okozza. Változtatni nem igen lehet rajta, és ezt is meg lehet szokni...

Jelige: Ivartalanítás  2016.nov.26.

Jó lenne megakadályozni, hogy a sebet nyalni tudja (védőgallér felhelyezése pár napra), és ha tudja, mielőbb mutassa meg az állatorvosnak, aki operálta.

Jelige: Ninakutya  2016.nov.24.

Ez tipikusan olyan probléma, amit látatlanban nem lehet véleményezni, mert itt nagyon apró nüanszok is fontosak lehetnek. A leírtak egyébként elég tipikusak a bolhaekcémára, de persze lehet más is a háttérben (pl. más allergiák). Esetleg egy bőrgyógyászati szakrendelést kellene felkeresni vele, hátha ott előrébb jutnak a probléma kiderítésében.

Jelige: Kicsi  2016.nov.24.

Ha Önnek bizonyítottan (és nem csak valószínűleg) rühösség betegsége alakult ki, akkor a kutyája elvileg elkaphatja, bár a rühatkák eléggé fajspecifikusak. Ez azt jelenti, hogy a kutya rühatkák a kutyákat szeretik, a macska rühatkái a cicákat, ez ember atkái az embert.... Szóval a realitás szintjén minimális az esélye ennek.

Jelige: Macskajaj  2016.nov.21.

Nehéz erről okosat mondani! Az epilepszia jutott róla elsőre eszembe. De biztosan szóba jöhet más is (pl. a fejét ért ütés, sérülés miatti agyi működészavarok.) Legközelebb le kellene videózni (pl. telefonnal) egy ilyen "rohamot". Aztán előbb-utóbb meg kellene mutatni egy állatorvosnak (a videóval együtt, mert jó esély van arra, hogy ott nem fog ilyet produkálni). És azért csak óvatosa vele, nehogy a roham közben megharapjon, megkarmoljon valakit.

Jelige: Aggódás  2016.nov.20.

Az aggódás sokszor jó, de azt gondolom, hogy most teljesen feleslegesen aggódik és teljesen feleslegesen izgatja magát. Magyarországon kutya veszettség nem fordult elő már nagyon sok éve, egy olyan városban pedig mint Budapest, meg főleg nem kell tartania ettől ebben a szituációban. (a veszettség vírusát pedig nem lehet hordozni, ha az bekerült a kutyába, akkor az dolgozik benne és napról napra rosszabb állapotba kerül. Ön már elég régen "ismeri" ezt a kutyát, 1 hónapja már be is fogadta, tehát biztosan észlelnie kellett volna annak a jeleit, ha bármi ilyesmiről szó lenne.) Szóval, felejtses el ezt a témát bátran!

Jelige: Félix  2016.nov.15.

Elvileg meggyógyulhat. Hogy ez mikor lesz, majd kiderül. El kellene döntenie, hogy kinek hisz? Ha hisz az állatorvostan és a fizoterapeutának, akkor türelemmel kivárja ezt. Ha nem hisz, akkor másként kell dönteni.

Jelige: Tüzelés 2  2016.nov.13.

Elnézést, véletlenül hamarabb elment az előző válaszom. A második kérdésére a válaszom: ismereteim szerint a vemhesség ultrahanggal inkább csak a 28-35. napok között mutatható ki biztosan, de jó géppel, és nagy tapasztalattal már akár előbb is lehet a magzatokat látni.

Jelige: Tüzelés  2016.nov.13.

A tüzelés önmagában egy jelentős hormonális változás a szervezetben és ennek része az is, hogy az emlők a tüzelés ideje alatt megduzzadnak (a tüzelő szuka szervezetében ilyenkor a legmagasabb a női hormon szint).

Jelige: fontos  2016.nov.12.

A kilyukadt belet lehet gyógyítani, mégpedig műtéttel, de én azt hiszem a kutyájának biztosan nem lyukadt ki a bele. Vér vagy vércsepp nagyon sok ok miatt lehet a székletben. Ha megismétlődik akkor mutassa meg a kutyát állat orv o snak

Jelige: laevolac  2016.nov.12.

Nem ismerem a készítményt, én még soha nem használtam. Szerintem a rajta lévő felhasználási utasítást kellene alapul venni. Én magam mostanában nem végeztem beöntést.

Jelige: Foltos  2016.nov.11.

A kérdésére sajnos nem lehet megfelelően választ adni. Az, hogy egy állat (jelen esetben egy cica) napi ennivaló adagja mekkora legyen, rengeteg körülménytől függ. Ha tápot etetnek vele, kiinduló pontnak lehet használni a zacskón lévő adagolási útmutatókat. Ha többek szerint túlsúlyos, akkor a jelenlegi adagot mindenképpen csökkenteni kell valamennyivel. A macskák egyébként szeretnek sokszor keveset enni, erre van "berendezkedve" a bélrendszerük is. Vagyis, az egy alkalomra történő sok evést kellene elkerülni ahhoz, hogy ne legyen hasmenése az evés miatt.

Jelige: Aggódó gazdi  2016.nov.3.

Tudom, hogy az nem vigasztalja, ha azt írom, hogy már az első tüzelés után azonnal miért nem ivartalaníttatták a kutyájukat? Ha ezt akkor megtették volna, ma lehetne egy öregedő, ám egyébként majdnem biztosan "hibátlan" kutyájuk.
A mai helyzetben nem lehet jó tanácsot adni! Biztosan van olyan állatorvos, aki ügyesen és gyakorlottan (és persze nem olcsón) meg tudná operálni, de könnyen lehet, hogy utána pár héttel ismét műteni kellene majd. Ezt megjósolni nem lehet. Önöknek kell dönteniük, mert Önök ismerik a lehetőségeiket. Hiába tanácsolok én (vagy más) bármi okosat is, ha Önök pl. nem tudják anyagilag finanszírozni a további műtéteket. És persze az is igaz, hogy ez az állapot vajon jó-e a kutyájuknak?

Jelige: Gyulladás  2016.nov.3.

A korrekt válaszom a kérdésére az, hogy sajnos nem tudom.
Igazából nem derült ki a leveléből, hogy van-e konkrét diagnózis, vagy csak egy melléklelet van ezzel a bakteriális fertőzéssel? A cicájának a háttérben lehet akár többféle vírusos baja is, ezekre jó lenne megnézetni, ill. egy alapos kivizsgálás sem ártana. Az eredmények után lehetne tovább gondolkozni......

Jelige: Oltás  2016.nov.2.

A két oltás között azért lenne jó kivárni a 2 hetet, mert kb. ennyi idő kell ahhoz, hogy az előzőre reagáljon, és már ne zavarja meg a szervezetet az újabb oltás. A tüzelés viszont nem befolyásolja az oltást.

Jelige: kèrdès  2016.nov.1.

Sok okosat így nem tudok mondani. A kutyájuknak valami akut bélrendszeri gondja van (volt). Ilyenkor a leghasznosabb gyógyszer a koplaltatás (akár több napon át is), közben gyakran kell kínálni kis mennyiségű vízzel. Szükséges lehet további (alaposabb) állatorvosi vizsgálat, ha nem javul. Ha az állapota rosszabbodna, akkor keresni kell megfelelő sürgősségi ellátást.

Jelige: Foltos  2016.okt.30.

Ha a cicának jó kedve van, játszik és főleg rendületlenül eszik, akkor egyelőre nem kell nagyon aggódniuk, és lehet próbálkozni etetési változtatásokkal. Ha azonban 4-5 nap alatt (mondjuk a mostani ünnepek utánig) nem változik a helyzet, akkor ismét el kellene vinni majd az állatorvoshoz egy alaposabb vizsgálatra.
Addig etessék több alkalommal, és egy-egy etetésre ne egye magát tele, és csak ugyanazt kapja mindig (ne váltogassák az ennivalóját).

Jelige: Mara  2016.okt.28.

Azt, hogy mi lehet a kutyájuk baja, én így biztosan nem tudom megmondani. A leírtakból azt gondolom, hogy az állatorvos kollégám sem tudta, hogy mi a baja, legfeljebb tippel erre-arra. Így a legnagyobb baj az, hogy ugyan most már kicsit javult a kutyájuk állapota, de máig nincs kiderítve pontosan hogy mi a baja, mi a betegsége. Így pedig objektíven lehetetlen dönteni arról, hogy mi legyen vele, mit csináljanak. Megoldás csak az lehet, hogy elviszik egy olyan állatorvoshoz, aki hajlandó nagyon alaposan kivizsgálni és utána tud valamilyen konkrét diagnózist mondani (felállítani). Ez persze időbe telik, sok energia, és időt kell rá fordítani, és sok pénzbe is fog kerülni. A kérdés, hogy Önök mindezeket hajlandóak-e rászánni?

Jelige: Lábfájás  2016.okt.27.

Ha az állatorvos nem tudja a pontosan az adagolását annak a gyógyszernek, amit javasolt, ott gond van. (Főleg, ha humán gyógyszert ajánl, amit csak a saját felelősségére tehet meg.) Szerintem legalább is.
További problémám, hogy mit jelent az, hogy "állítólag diszpláziás"? Csak ránéztek, vagy pl. csináltak rendes csípőizületi diszpálázia röntgen vizsgálatot is? (Nem hiszem, mert ahhoz mélyen el kellett volna altatni.)
Szóval, szerintem egy 1-5 év között, tehát fiatal rottweiler 10 ok miatt mozoghat rosszabbul, vagy sántíthat, vagy ahogy írta, felkelés közben fájdalmat jelezhet. Ennek okát megmondani, főleg pontosan, csak nagyon alapos vizsgálattal lehetséges. Ebben minimum egy röntgen a gerincéről (lehet pl. már csontosodásos gerincbetegsége), a hátsó láb izületeinek alapos vizsgálata, esetleg röntgenezése, stb, stb. Szerintem keressen meg másik állatorvost is a kutyájával, ha 1-2 nap után nincs javulás. Hátha annak sikerül alaposabban megvizsgálnia a kutyáját.

Jelige: Árva 3  2016.okt.25.

Elvileg igen, gyakorlatilag azonban nem valószínű, főleg ha alapvetően egészséges és jó ellenálló képességű a másik kutyája. És persze, ha "jól van oltva".

Jelige: Árva  2016.okt.24.

Annak, hogy a kutyakölyök a Népligetben veszett legyen, gyakorlatilag szinte nulla az esélye. Ettől nem kell félnie, emiatt nem kell aggódnia. AZ, hogy ma kapott veszettség elleni oltást, jó, bár én biztosan nem ezt adtam volna ma (ilyenkor sokkal fontosabb lenne szerintem egy kombinált oltás, mert ezek a betegségek viszont nagyon veszélyeztetik, ha oltatlan). Az Imizol-t nem nagyon lehet semmivel összeszívni, mert azzal szinte minden kicsapódik. Ha nem látta, az nem mond semmit, de ezt jó lenne tisztázni az állatorvossal, hogy mit is csinált pontosan?
Az Imizol kb. 2-3 hétig védi a kutyát a babézia kórokozók megtelepedésétől, így ebben az értelemben megvédi a betegségtől. Azonban ezt nem lehet túl gyakran adni, nem is erre való, hanem a már betegek gyógyítására.
Ha a kutya már kb. fél éves, akkor nem kell neki annyi oltás, mintha 8 hetesen kezdték volna el oltani, de azért egy-egy ismétlés hasznos lehet, főleg a parvo és a kombinált oltásokból.

Jelige: bulldi  2016.okt.20.

Nehéz erről bármit is gondolni! Egy ilyen "tartós" hasmenésnek igen sok oka lehet, és ezeken végigmenni sok időbe telik (mármint a szükséges vizsgálatokkal). Az is nagy kérdés, amitől sok minden függhet, hogy mennyire hasmenés az a hasmenés? Ennek legalább 8-10 különböző fokozata lehet, és nagyon nem mindegy, hogy az övé milyen.
A táplálék allergia manapság nagyon gyakori, legtöbbször a baromfi fehérje a "ludas" ebben, mert szinte mindegyik tápban ez van igen nagy százalékban (sokszor még akkor is, ha az pl. "halas" tápnak van hirdetve és eladva). Szóval szerintem a allergia vizsgálat elég fontos lenne. De addig is megpróbálhatnának egy magas rosttartalmú diétás tápot, beszéljék ezt meg az állatorvosukkal! (Ma már több gyártónak is van gyógyszer kategóriába tartó diétás tápsora.)
De, és ez a lényeg, a tapasztalt tüneteknek akár stressz is oka lehet. Az a magyar mondás, amikor egy-egy veszélyesebb élethelyzetben azt mondjuk egymásnak, hogy "ne fossál", ebből ered! Vannak olyan stressz faktorok,amik hasmenést idéznek elő. Ezt is át kellene gondolni, hogy mi történt az elmúlt hetekben, ami miatt a kutyában nőhetett a stressz érzete?

Jelige: tappancs  2016.okt.18.

Én így látatlanban biztosan nem tudok semmi gyógyszert ajánlani, hiszen azt sem tudom pontosan, hogy a mi a baj a kutyája lábával (tappancsával). Ha nem bízik az eddigi állatorvosában, akkor nem tehet mást, vigye el egy másik rendelőbe, és aztán majd meglátja. Ha ott is ugyanazt mondják erre, akkor lehet benne valami. Ha meg más lesz a diagnózis, akkor vélhetően más lesz a szükséges kezelés is.

 1 ---- 19 - 20 - 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat