Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: hipertireózis  2016.jún.16.

Őszinte leszek: nem tudom a választ a kérdéseire. Ebben nem vagyok szakértő, így nem lenne helyes belebonyolódnom valamilyen magyarázatba.

Jelige: Bubu  2016.jún.16.

Mindenképpen ajánlanám, hogy keressenek újabb állatorvost, ha lehet, akkor olyat, aki az átlagnál jobban ért a szaporodásbiológiához és van legalább ultrahang berendezése amivel meg tudja nézni, hogy milyen a méhe. Ha kell, akár messzebbre is elvinném (pl. Budapestre) specialistához.

Jelige: Kis boxer bajban  2016.jún.16.

Ha valóban hasizom sérve van a kutyájának, az nem betegség, hanem egy komoly állapot, amivel SOS kezdeni kell valamit, mielőtt nagyobb baj lesz belőle. Ha sikerül műtéttel megoldani, akkor semmi más követezménye nem lehet.
Nekem azonban a leírás alapján ez a diagnózis így elég bizonytalannak tűnik, valóban indokolt a mielőbbi alapos utánajárás. Egy ilyen fiatal kölyöknek sok egyéb baja, betegsége is ehet, ami ilyen tüneteket produkál.

Jelige: Pocak  2016.jún.15.

Sajnos nem igazán egyértelmű nekem amit az állatorvosi "ellátásról" írt. Nem merült fel az, hogy esetleg meg lehetne operálni ezt a cicát? Vagy ezt elvetették valamiért? Az, hogy egy cica "feküdjön", szerintem badarság. Vagy nem volt jó a kommunikációja az állatorvos kollégának, és nem tudta elmondani rendesen, amit akart? Szerintem esetleg megmutathatnák egy másik ortopédus szakembernek, hátha ő tudna valami okosabbat kitalálni. Ez a mostani helyzet ugyanis nem tűnik túl bíztatónak, már ami a gyógyulási esélyeket illetően. Ha így marad, jó eséllyel soha nem fog rendesen meggyógyulni.

Jelige: pirinkó  2016.jún.14.

Komolyabb sérülése lehet (pl. eltört bordák, stb). Nem tudni mit állapítottak meg az állatkórházban? Vinni kellene megint állatorvoshoz!

Jelige: dobos has  2016.jún.13.

Szerintem a macskáját el kellene vinni egy kisállat rendelőbe és alaposan meg kellene vizsgáltatni. Biztos többre lehetne ezzel a módszerrel jutni, mint találgatni. Biztos akad a közelben kisállatos rendelő, ma már vidéken is sok ilyen működik szerte az országban.

Jelige: gennyes méh  2016.jún.11.

A pyometrás kutyát a lehető legsürgősebben meg kell operálni és a gennyes méhet el kell távolítani. A "legsürgősebben" azt jelenti, hogy ha lehet, 24 órán belül. Az antibiotikumos kezelés ilyenkor nem sokat változtat a helyzeten, így szinte teljesen mindegy melyiket kapja a felsoroltak közül. Csak nehogy elkéssen a műtét!

Jelige: tüdő  2016.jún.11.

Ilyen jellegű kérdésre nem tudok válaszolni, mert ez így teljesen találgatás lenne. Ha másik állatorvos véleményét is meg akarja tudni, akkor el kell vinnie a kutyáját egy másik állatorvoshoz is, aki majd megvizsgálja és akár egy új mellkas röntgent is készít. Lehet, hogy neki technikailag jobb berendezése van, pld digitális röntgenje, ami sokkal jobb minőségű képet készít. Egy "sejthető" góc beazonosításában az nagyon fontos lehet. Azt pedig, hogy kell-e egyáltalán antibiotikum, a kutya "egészének" megítélése alapján lehet eldönteni.

Jelige: káros?  2016.jún.10.

Én ilyenről még soha nem hallottam!

Jelige: együtt lehet?  2016.jún.8.

Igen, lehet. Sőt, kell is, mert az Advocate nem véd a kullancstól.

Jelige: morgo  2016.jún.7.

A válaszom rövid: minél előbb vigye állatorvoshoz a kutyát! (Azt ugyan nem írta, hogy mi baja lett a kutyának a kullancs csípés után, de ez mindegy is. Mindkét betegség, amit a kullancsok terjesztenek, komoly dolog, és mindenképpen mielőbbi szakszerű kezelést igényel.

Jelige: Nyelv  2016.jún.6.

Csak a nyelv színéből nem lehet megítélni ezt a dolgot! Ha belső vérzése lenne, annak más jelei is lennének és a kutya nem lenne jól. De ha ilyen gyanúja van, mindenképpen vigye vissza ahhoz az állatorvoshoz aki operálta és majd ő megvizsgálja.

Jelige: inkontinencia  2016.jún.5.

A kérdésére nem tudok sajnos érdemben válaszolni, mert én magam nem ismerem ezt a készítményt és soha nem használtam még. A másik hasonló hatású gyógyszer (Incurin tabletta) esetében pár nap után már szokott működni a hatás. Szerintem kezdje el adni az utasítás szerint és legyen pár nap türelemmel. Megkérdezheti azt az állatorvost is, aki ezt felírta, mert neki bizonyára van erről tapasztalata, ha már ezt ajánlja, használja.

Jelige: Welsh terrier  2016.jún.5.

A 38 fok normális testhőmérséklet egy kutyának. Amit tapasztalt, abból bármi lehet még, ezek sok betegség kezdeti tünetei lehetnek. Ha nem változik az állapota, meg kellene mutatni állatorvosnak. Ha van rá mód, esetleg még ma, de holnap mindenképpen.

Jelige: farokvágás  2016.jún.3.

A vonatkozó jogszabály (41/201 Korm. rendelet) szerint a kutya 7 napos életkoráig lehet farokvágást elvégezni, utána már TILOS ! Ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy ha ott az alomban, ahol született, nem csinálták meg, akkor később már nem lehet levágatni a farkát (és nem is tanácsos).

Jelige: Daddy  2016.jún.3.

Egy kutya ezer féle ok miatt vakarózhat. Ezek között csak egy ok a fülprobléma, egy másik ok a bűzmirigy probléma, de ezek mellett még rengeteg oka lehet a szűnni nem akaró vakarózásnak. MIután már volt két próbálkozás a megszüntetésre, de ezek nem jöttek be, így azt gondolom, itt az ideje annak, hogy egy hozzáértő állatorvost keressen (pl. bőrgyógyászati szakrendelést) és egy nagyon alapos vizsgálattal kiderítsék a valós okot. Addig ugyanis lehet ezzel-ezzal próbálkozni, de hogy használ-e valamit, csak a véletlenen múlik.

Jelige: féljek e?  2016.jún.1.

Ne féljen! Ha a másik kutyája egészséges és semmi rossz produkciója nincs, semmivel nem nagyobb a kockázat mintha az utcáról vinne haza valamit (pl. cipőtalpon)

Jelige: Puszi  2016.jún.1.

Valószínűleg zsír, de ezt így látatlanban nem lehet megítélni.

Jelige: 09  2016.jún.1.

Ezeket a kérdéseket annak az állatorvosnak kell feltennie, aki megvizsgálta és a diagnózist felállította. Azt, hogy neki igaza van e, csak úgy lehet megmondani, ha másik hozzáértő állatorvossal is megvizsgáltatja.

Jelige: Dona91  2016.máj.31.

A legvalószínűbb, hogy a tej feleslege pang az emlőkben és ez okozza a duzzanatot. A kiscicákat ebben a korban már réges-régen teljesen le kellett volna választani, beleértve azt is, hogy elvenni az anyacica alól őket (a jelenlétük folyamatosan inger arra, hogy tejet termeljen.) Első javaslatom, hogy próbálja elkülöníteni a kölykeitől, a hasát (emlőit) ne simogassa, a cicát a legminimálisabban kényeztesse csak, és adjon neki kevés ennivalót és nagyon minimális folyadékot. Erre a tejtermelésnek illene visszaesni pár nap után. Ha ez után sincs javulás, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak!

Jelige: lárvák ellen  2016.máj.28.

Ha a kutya, macska köhög (főleg ha még kölyök), akkor állatorvoshoz kell vinni és meg kell vizsgáltatni, mert száz ok miatt köhöghet, ami közül csak az egyik az, hogy esetleg vándorló féreglárvák vannak a tüdejében. A kérdésre egyébként nem tudok így fejből válaszolni, ehhez meg kell nézni az adott gyógyszerek részletes használati utasítását.

Jelige: gyógyszer-nyírakozás  2016.máj.28.

Ilyen gyógyszer szabad forgalomban nem kapható, csak állatorvosi receptre lehet ilyet megvenni. Keressen fel egy állatorvost aki majd felír ilyen nyugtatót.

Jelige: epilepszia?  2016.máj.24.

Sajnos rossz hírem van! A kutyáját szinte biztosan nem tudja az állatorvoshoz való elvitelhez megfelelően nyugtatózni, ugyanis olyan elérhető nyugtató nincs, amivel ezt meg tudná tenni. Ráadásul egy lenyugtatózott állattal az orvos sem sokat tud kezdeni. A probléma kielemzése azonban az elején nem is biztos, hogy igényli az állatorvoshoz való elvitelét. Ennek a problémakörnek a kibogozása ugyanis nem itt kezdődik. A legtöbb epilepsziás kutya esetében ugyanis semmit nem lehet látni, megállapítani akkor, amikor éppen nincs rohama. Ezt inkább megbeszélni (átbeszélni) kell, amihez nem is igazán kell még a kutya. Az elején sok függ az apró részletektől (pl. milyen gyakran vannak rohamai, meddig tartanak, hogy zajlanak, hogy múlnak el).

Jelige: bedagadt, lebénult  2016.máj.24.

Elnézést, most látom, hogy rosszul írtam. Helyesen: a rágóizom idegének(nervus facialis) a bénulásáról van szó!

Jelige: bedagadt, lebénult  2016.máj.24.

Ezek jellegzetes tünetei az ún. rágóizom bénulásnak. Gyakran előfordul ha pl. a kutya gyakran rág kemény dolgokat (összenyomatás miatt). Keressen olyan állatorvost, aki ott volt azokon az órákon, amikor ezt tanították (vannak azért ilyenek). Ő tudni fogja a kezelést is, bár a gyógyulás nem lesz gyors, ez biztos!

 1 ---- 23 - 24 - 25 - 26 - 27 - 28 - 29 - 30 - 31 - 32 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat