Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: Kutya  2015.márc.30.

Annak, hogy egy kutya sokat vakarózik, számtalan oka lehet a bolhásságon kívül. A leggyakoribb például valamilyen allergia, pl. egyes táplálék komponensek miatt. Ahhoz, hogy ezt meg lehessen szüntetni, leginkább ki kellene deríteni, hogy mi okozhatja a fokozott viszketegséget. Alapos (vagy inkább nagyon alapos) kivizsgálása indokolt, és annak eredményétől függő további lépésere is szükség lehet. Ez persze idő és pénz igényes folyamat. Sajnos.

Jelige: Luna  2015.márc.28.

Ilyesmi néha előfordul a kutyáknál. Meg kellene mutatni állatorvosnak. Ha lehet, minél hamarabb.

Jelige: Volga  2015.márc.28.

Találgatások helyett a cicájukat (és a szemét) minél előbb meg kellene mutatni állatorvos szemész szakembernek. Budapesten több ilyen is is van.

Jelige: astra  2015.márc.28.

Friss vér (cseppek) könnyen kerülhetnek a hányadékba az erőlködés miatt, vagy a szájüregből. A fontosabb inkább az, hogy van a cica. Ha eszik, iszik, dorombol....szóval jól működik, akkor csak emiatt nem kell nagyon aggódnia. De ha lehet, keressen állatorvost már vasárnap is!

Jelige: Mazsi  2015.márc.27.

Ha a műtétet végző állatorvosnak nincs ötlete, vagy elképzelése, akkor nincs más megoldás, másik állatorvost kell felkeresni. De ha valóban hashártya gyulladása van a kutyájuknak, akkor ennek lefolyása semmiképpen nem 2-3 nap, így lehet, nincs semmi más gond, csak annyi, hogy túl korán akarják még a javulást. A hashártya gyulladás komoly probléma, a kezelése hosszabb ideig is eltarthat, és sok türelmet igényel.

Jelige: Jack russel  2015.márc.22.

A herezacskón van a legvékonyabb és legérzékenyebb bőr az egész testen. Lehet, hogy megkarcolta valami, esetleg mástól sebesedett ki, Az, hogy a kutya ezt nyalja, már ösztönös reakció. Hámosító kenőcsös kezelés jó ehet, de ha pár nap után nincs javulás, mindenképpen mutassák meg állatorvosnak.

Jelige: Kutya  2015.márc.22.

Annak, hogy "bugyog" a kutya hasa, sok oka lehet, és ezek egy része nem is jelent különösebb problémát. Ezt a jelenséget általában akkor szokták észlelni, amikor a béltartalom hígabb és gyorsabban áramlik, valamint gázok is felhalmozódnak a bélben. Emberekben is gyakori ugyanez. Át kell gondolni az étrendjét, lehet, hogy érdemes valamit változtatni az összetevőkön. Azt javaslom, keressen fel egy állatorvost és nézesse meg vele, ill. kérje a tanácsait.

Jelige: hasmenés  2015.márc.17.

A macskák elég könnyen kapnak hasmenést, ha valami nem stimmel az emésztésükkel. Ehhez nem kell betegnek lenniük. Lehet az is, hogy valamire érzékeny, vagy éppen akár allergiás. Ezt azonban nehéz kideríteni.
Ha a leírt "kezelés" működik és használ, akkor szerintem ezt kell csinálni ilyenkor továbbra is. Ha egyébként rendben van a cicája, és "működik" rendesen, akkor én nem aggódnék különösebben.

Jelige: szőrhullás  2015.márc.9.

Sajnos nem tudok okosabbat javasolni, mint azt, hogy vissza kellene menni a műtétet végző állatorvoshoz, és meg kellene vele nézetni a cicáját!

Jelige: Franky  2015.márc.9.

MIndenképpen indokolt a kutyája vizsgálata, sőt, kifejezetten ortopédiában járatos és tapasztalt állatorvoshoz kéne elvinni. A www.kisallatortopedia.hu oldalon találhat ilyen állatorvosokat, akár a lakhelye közelében is.

Jelige: Panda  2015.márc.4.

A porckorong sérv megelőzésére nincsen se diéta, se gyógyszeres megelőzési lehetőség. Ez egy igen komplikált kórfejlődéssel létrejövő állapot (ill. betegség), amiben rengeteg tényezőnek van, vagy lehet szerepe. Egyes kutatások szerint pl. a genetikai hajlamosság az egyik fő meghatározó egy adott egyednél, így ezeknél akkor is gyakrabban alakul ki, ha pl. odafigyelnek és kímélik, nem lépcsőztetik, nem ugrál fel a bútorokra.

Jelige: perseo  2015.febr.28.

A leírtakból sajnos nem derül ki, hogy mi volt az állatorvos diagnózisa, mire gyanakodott, mire kezelte. Pedig ezek fontos részletek lennének. Sok minden szóba jöhet, újabb vizsgálatok kellenének, esetleg egy alapos kivizsgálás. El kéne vinni egy (jobb) rendelőbe, ahol van röntgen, labor, stb...

Jelige: Bogi  2015.febr.28.

Sajnos ez annyira kevés információ, hogy ez alapján semmit nem tudok mondani. Akár epilepszia is lehet, de ezt látni kéne. Azt javaslom, vigye el állatorvoshoz és nézesse meg, minden rendben van-e vele.

Jelige: TOTŐ  2015.febr.26.

Bőrproblémák esetén még akkor is nagyon nehéz véleményt mondani, ha látja és vizsgálja az állatorvos a beteget. Látatlanban ez lehetetlen. Sokféle oka lehet a tapasztalt tüneteknek. El kellene vinni a kutyáját egy bőrgyógyászati szakrendelésre.

Jelige: Naella 3  2015.febr.24.

Az, hogy a bolhairtóval kezelt állat a kezelés után is vakarózik, egyáltalán nem jelenti azt, hogy a szer hatástalan. A legtöbb készítmény esetében a bolháknak kis időre van szükségük, hogy kellő mennyiségű hatóanyaggal érintkezzenek. Ez idő alatt lehet élő bolha a kezet állat bőrén, ami csípéssel is járhat, de izgathatja is a bőrt, ami miatt vakarózás jelentkezik. Emellett egyetlen készítmény gyártója sem ígéri a 100%-os hatékonyságot, ami butaság is lenne a részükről. Minden bolhairtóval kezelt állaton előfordulhatnak néha "szórvány" bolhák, ami nem jelenti azt, hogy a szer hatástalan lenne. Ezért nem kell messzire vivő következtetéseket levonni abból, amit tapasztalt.

Jelige: Glükoamin  2015.febr.24.

A kapszulás gyógyszereknél nem szabad a benne lévő port kivenni a kapszulából, mert akkor a gyomorsav tönkreteszi a gyógyszer hatóanyagát. Éppen ezért vannak ezek a porok a kapszulába becsomagolva, így védik a gyógyszert. Bármennyire is nem szereti a kutyája, csak kapszulásan adja be neki, Érdemes inkább belerejteni valami finomságba. (Én a kenőmájast szoktam ajánlani, ebbe bármit bele lehet rejteni.)

Jelige: yorki  2015.febr.22.

A kutyák könnyen és ezért gyakran hánynak. A hányás a legtöbb esetben azonnali gyógyulást eredményez. Emiatt nem feltétlenül kell azonnal komolyabb bajra gondolni, ha egy kutya hányt. Ha mellette nem tűnik betegnek, élénk, eszik, és a bélsara rendben van, akkor ez inkább kellemetlen csak. Vannak kutyák, akiknek érzékenyebb a gyomra és emiatt gyakrabban hánynak egyet-egyet.

Jelige: Spániel kölyök  2015.febr.20.

Oltási szisztéma annyi féle van, ahány állatorvos. Ezért nehéz a "tutit" megmondani, én csak azt tudom leírni, ahogy én szoktam ezt csinálni. A legtöbb fajkutya a tenyésztőnél 6 hetesen kapni szokott egy parvo oltást. De ha ezt nem kapja, az se baj, sőt, én inkább ezt szeretem. 8 hetes korban mindenképpen ajánlott egy DHPL (ezek a betűk 4 betegséget jelentenek) oltást, amit 4 héttel később meg kell ismételni. Utána 4 héttel az első veszettség elleni oltásnak van az ideje. Ezeken kívül lehet más ellen is oltani még, de az már nem annyira fontos. (Ezt a majdani állandó kezelő orvosával kel tisztázni.)
A védettség az oltás beadása utáni 8-10 napban alakul ki, így ez idő alatt célszerű kerülni az utcát, főleg a kutyasétáltató helyeket. A saját kutyáktól viszont amúgy sem lehet elzárni a kölyköt, ezrét én azt szoktam mondani, hogy jobb ezen gyorsan túlesni. Ha a saját kutyák egészségesek, akkor nincs nagy kockázat emiatt. DE ahogy már írtam is, a részleteket a kezelő állatorvossal kell alaposan megbeszélni!

Jelige: cicák  2015.febr.8.

Igazából az a furcsa és a szokatlan, hogy a cici ezt csinálják, amit leírt. A macskák ugyanis nagyon maguknak valók tudnak lenni, igazából nem is szeretik megosztani a felségterületüket egy másik macskával, és ahol több cica él együtt, ott óhatatlanul előfordulnak "afférok" az állatok között. Azt viszont nehéz lenne megmondani, hogy mi okozza azt, hogy egymás nyaldosása hirtelen acsarkodásba csap át. Éppen ezért a megelőzésére is nehéz tippeket adni. Talán meg kellene próbálkozni azzal, hogy ezt a befogadott cicát is ivartalaníttatja. Ez nem biztos, hogy javít ezen, de legalább 50% esélyt adnék ennek így is!

Jelige: editke50  2015.febr.5.

Egy alapvetően szoba (lakás) macskát egyáltalán nem kell sétálni vinni. Ez a legtöbb esetben neki olyan stressz helyzet, aminek nem is érti az okát. Ha viszont leviszi, növeli az esélyét annak, hogy lent valami vírust összeszed, ami ha oltatlan, akkor komoly veszélyekkel is járhat. Az egy más kérdés, hogy az ún. alap kombinált oltással még a lakásban tartott macskákat is jó oltatni (egy-másfél évente ismételve), mert a gazdi sok mindent hazavihet az utcáról (cipőtalpon, szatyor alján, ruházatán).

Jelige: emberi influenza  2015.febr.4.

A mai tudásunk szerint a macskák nem fogékonyak az emberi influenza vírusokra. Nekik "saját" hasonló vírusaik vannak. Viszont a hideg időben a cicák is megfázhatnak és kialakulhat náluk emiatt macskanátha, amit viszont nehéz (majdnem lehetetlen) megkülönböztetni a vírusos eredetű macskanátháktól.

Jelige: Emeske  2015.jan.29.

Sok okosat sajnos nem fogok tudni mondani így. Lehet, hogy semmi különösebb baja nincsen a kutyájuknak, csak egyszerűen érzékenyek a belei, és a legkisebb behatásra is felborul a bél egyensúlya. De persze lehet a háttérben komolyabb probléma is, pl. enzimhiány, a bélflóra nem megfelelő összetétele, esetleg mikroszkópikus élősködők jelenléte. És még sok más is lehet. Ahhoz, hogy ez kiderülhessen, nagyon sokféle vizsgálatot lehetne és kellene elvégeztetni, ami időigényes is, és nem is olcsó. És még az is lehet, hogy a vizsgálatok végén nem derül ki semmi. Szóval nehéz itt okosnak lenni.

Jelige: Fecotomi2  2015.jan.27.

A cicák soha nem fogják megszokni Önt, ha nincs velük tartósan. A szocializáció csak úgy fog menni, ha hosszú órákon át lehetőség van arra, hogy ez a két állat beilleszkedhessen a családjukba (macskákkal együtt értem).
Szóval, elkerülhetetlennek látszik, hogy kinyissa és tartósan nyitva tartsa ennek a szobának az ajtaját, és a cicák fel tudják fedezni a szobán kívüli világot is.
Érthető, hogy a meglévő macskáit félti, de más megoldás nem lesz. Illetve egy esetben, ha Ön minél hosszabb időre beköltözik abba a szobába, ahol a két állatot tartja elzárva a másik kettő elől.
Én azt javasolnám, hogy próbálja őket megfogni, elvinni egy állatorvoshoz és csináltatni egy vértesztet, hogy a legfontosabb fertőző betegségekkel mi a helyzet? Ha negatívak lesznek a leleteik, engedje, hogy a macskafalka összejöjjön egymással. Más út nem nagyon van arra, hogy szocializálódjanak.

Jelige: brüni  2015.jan.25.

Valószínűleg lehet egy kisebb hólyaghurutja. Ezen sem a kamillás fürdetés, sem a C vitamin nem segít. Mielőbb állatorvosnak kell megmutatni, akár még ma is, ha megoldható!

Jelige: macska  2015.jan.24.

A leírtak alapján csak annyit lehet gyanítani, hogy a cicája beteg. Vagy beteg lesz. Ebben az életkorban sok minden szóba jöhet, leginkább fertőző betegségek. MInél előbb meg kellene vizsgáltatni állatorvossal!

 1 ---- 34 - 35 - 36 - 37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat