Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: Parvo  2004.febr.3.

A kutyák parvovírusos bélgyulladása CSAK a kutyákat, ill. kutyaféléket képes megbetegíteni, emberre veszélytelen! Így nincs mitől félnie a beteg kiskutyák ápolása, gondozása közben!

Jelige: Vaszkó Elek  2004.febr.2.

A veszettség vírusa rendkívül érzékeny a környezeti hatásokra és a külvilágban nagyon hamar elpusztul. Ezért is van az, hogy a fertőződés veszett állattól általában csak harapás útján terjed, mert a fwertőzött nyál, ha már egy kis időt volt a külvilágban, már elveszíti fertőző képességét. Ha friss sebzésre jut és valóban percekkel előtte került oda közvetlenül a veszett állatból, akkor elméletileg elképzelhető a fertőződés. De kis idővel később már nem nagyon! Ezért szerintem a leírt szituáció miatt nem hiszem, hogy aggódnia kellene, ráadásul a beoltott kutyában kell lennie annyi védettségnek, hogy egy ilyen fertőződést kivédjen a szervezete!

Jelige: Szaffi  2004.febr.2.

A leírt jelenségek mindenben megfelelnek a macskák tüzelésének! Az más kérdés, hogy később, a következő alkalmakkor ezeknél hevesebb jelenségekre, vagy viselkedésekre is számíthat még! Ma az az általánosan elfogadott vélemény, hogy lakásban, kulturált körülmények között célszerű a cicákat akkor is ivartalanítani, ha éppen nincs közvetlen "kandúrveszély". Ennek legfőbb oka, hogy az eleinte kedvesnek, aranyosnak tűnő tüzelési tünetek később akár az elviselhetetlenség szintjéig fokozódhatnak, amit nehéz tolerálni. És neki sem jó a "kielégítetlen" kerregés, berregés, búgás! Az Ön esetében pedig a nyaralás alatt a mamájának a kandúrja hamar magáévá fogja őt tenni, ha addig nem oldja meg ezt a kérdést!

Jelige: Hektor  2004.febr.2.

Sajnos könnyen lehet, hogy valamelyik vírusos betegség lappang vagy kezdődik eebben a kutyában is. A rottweilerek sajnos nagyon érzékenyek ezekre! Szerintem mielőbb meg kellene mutatni állatorvosnak!

Jelige: Döce  2004.febr.2.

Amit leírt, az nagyon szűkszavű összefoglalása a panaszoknak! Ez alapján én nem sokat tudok mondani, ha az állatorvos megvizsgálta és az volt a véleménye, amit mondott, akkor ő biztosan tudja, miért mondta ezt. Szerintem (hangsúlyozva, hogy csak elméletileg) azért lehet ez akár vírusos is, bár a vírusos bélgyulladásoknál nem szokott lenni étvágy, sőt nagyon vissazautasítják az ennivalót. Lehet még emellett sok más baja is, de ezekről csak alapos vizsgálat után lehetne véleményt mondani!

Jelige: Kira80  2004.febr.2.

Sajnos azt kell mondanom, hogy ebből a farágásból és lenyelésből előbb-utóbb baj lesz, jobb, ha még idejében leszoktatja valahogy róla a kutyát. Lehet tőle bélelzáródása, átfúrhatja a gyomrot vagy a beleket, de kaphat tőle pl. tetanusz fertőzést is, ha a szálkák befúródnak mondjuk a fogínye alá. Úgyhogy jobb lesz inkább szakértő kutyakiképző segítségét kérni, hogy hogyan lehetne leszoktatni erről a rossz szokásáról!

Jelige: Felfázás  2004.jan.31.

A leírt történetben szereplő visszatérő hólyaggyulladás mellett a jelen helyzetben nem zárnám ki azt a lehetőséget sem, hogy a véres vizeletet prosztata gyulladás, vagy cysta okozza. Ez kan kutyákban eléggé gyakori baj egy bizonyos kor után. Ezt a kérdést egy ismételt ultrahangos vizsgálattal lehet tisztázni, de fel kell hívni a vizsgálatot végző kolléga figyelmét, hogy kifejezetten a prosztatára kíváncsiak! Ez a probléma hasonló, de azért nem teljesen megegyező kezelést igényel, mint a hólyaggyulladás.
A Semicillinből ennek a kutyának én is inkább 2x1-et adnék, már csak azért is, mert egy kapszulát nem lehet elfelezni rendesen!

Jelige: Flipper  2004.jan.29.

A babeziózis után elég gyakori, hogy étvágytalan a kutya egy ideig, főleg akkor, ha sok vörösvérsejtje esett áldozatul a betegségnek. A hányogatás azért egy kicsit zavar engem, mindenképpen jó lenne tisztázni egy vérvétellel, hogy nincs-e valamilyen fokú veseelégtelensége, mert ez is gyakori szövődmény a betegség után. Esetlen valamilyen étvágyfokozót adhatnak neki 3-4 hétig. (pl. Kutya Béres cseppet)

Jelige: SOS  2004.jan.29.

Sajnos a herezacskó bőre a szervezet legvékonyabb és legérzékenyebb része. Az itteni sérülések mindig nehezen gyógyulnak, ezért az ápolásuk nagyon sok türelmet és gondosságot igényel. A kenőcsöt próbálják meg 4-5 percig belemasszírozni a bőrbe, így utána már nyugodtan lenyalhatja, addigra elegendő szívódik be a bőrbe. A spray-vel ugyanezt nem lehetne elérni! Vigyázzanak arra, hogy az utcán ne érjen le a földre a heréje, ha mégis, akkor a séta után gondosan tisztogassák meg. Esetleg pár napra rá lehetne tenni egy ún. védőgallért, ami megakadályozná, hogy rágja és nyalja.

Jelige: Tappancs  2004.jan.28.

Sajnos a leírtak alapján nagyon nehéz megmondani, hogy mi lehet ez az Ön által érzett puha kitüremkedés. Talán egy kis idő múlva (pár hét) változik valamit a jellege, és akkor talán könnyebb lesz beazonosítani, de azért ha egy állatorvosnak megmutatnák, talán mégis könnyebb lenne kitalálni, hogy mi ez! A horkolás nem probléma, ne zavarja Önöket!

Jelige: Onyx  2004.jan.27.

A szemproblémával kapcsolatban azt javasolnám, hogy érdemes esetleg másik szemész állatorvosnak is megmutatni, tudja, több szem, többet lát alapon. Lehet, hogy ugyanazt fogják mondani, de lehet, hogy megtalálják a megoldást. nekem például az jutott eszembe, hogy nincs-e könnyhiánya (ami nem is ritka betegség és a szem szárazságát okozza, amitől viszket)?
A másik probléma ügyében: az ivartalanított szukák esetében gyakori szövődmény a bepisiléses panasz, amit az eltávolított petefészek által termelt egyik hormon hiánya okoz. Ezt manapság már lehet gyógyszeresen pótolni, igaz naponta kell egy-egy tablettát beadni, de ezzel jól kezelhető a probléma. Viszont én ennek a gondnak a jelentkezését (már ha tényleg ez okozza) egy kicsit korainak tartom, ezt a panaszt legtöbbször évekkel később szokták tapasztalni. Úgyhogy szerintem meg kellene most várni a "felfázás" kezelésének eredményességét, és csak akkor próbálkozni tovább, ha nem lesz javulás! Bár az is lehet, hogy "csak" túl mélyen alszik, esetleg álmodik közben és ezért csurgat be alvás közben.

Jelige: Jennyke  2004.jan.26.

Azt javaslom, hogy minél előbb vigyék el a kutyát az Állatorvosi Egyetem Szülészeti Klinikájára és ott vizsgáltassák meg! Most nagyon hosszú lenne itt kifejteni, hogy milyen lehetőségek állhatnak a jelenségek hátterében, (van bőven), jobb mielőbb tisztázni a helyzetet!

Jelige: Galvestoni  2004.jan.26.

Minden bizonnyal erősen romlott a kutyájuk látása, még az islehet, hogy már alig lát. Ez valószínűleg a korával függ össze. Arra a kérdésre, hogy ezen lehet-e és hogyan segíteni, nagyon nehéz válaszolni. Jó lenne alaposan megvizsgáltatni akutyust ill. a szemét, esetleg egy szemész állatorvos segítségét is igénybe vehetnék. Talán ők meg tudják mondani, hogy mik a remények!

Jelige: Fehér kutyus  2004.jan.25.

Nekem most így elsőre az jutott eszembe, hogy esetleg nem álterhes-e a kutyája? De azért nem ártana megvizsgáltatni, főleg például a száját, mert lehet pl. egy rossz foga, vagy egy fekély a szájban, vagy bármi más elváltozás, ami miatt fáj neki az evés és ami rossz szájszagot csinál!

Jelige: Dango  2004.jan.25.

A nyakba történő injekció beadást már csak az állatorvosok idősebb generációja használja. Az egyetemen pedig már vagy 25 éve, mint kerülendő rossz példát emlegetik az oktatásban. Így aztán nem is csodálkozom, hogy beduzzadt a nyaka az injekció után! (Én eredetileg úgy gondoltam, hogy máshová kapta az injekciót, és mégis a nyaka duzzadt meg.) Reméljük, hogy pár nap után minden nyom nélkül elmúlik majd!

Jelige: Dango  2004.jan.24.

Miután a duzzanat az injekció beadás után jelentkezett, logikus következtetés lenne, hogy esetleg allergiás reakcióról van szó. A gondom inkább azzal van, hogy ez miért a nyakon (vagyis miért csak ott) jelentkezett? El tudom képzelni azt a helyzetet is, hogy a nyak duzzanatát egészen más probléma okozza! De persze ebben eligazodni így messziről nem lehet, úgyhogy nem tudok mást ajánlani, mint azt, hogy menjenek vissza a kollégához, vagy ha ő nem elérhető, akkor valaki máshoz és vizsgáltassák meg újra ezt a kutyust!

Jelige: Börni  2004.jan.22.

Sajnos biztosakat nem tudok mondani a kérdéseire, mindegyikre lehet azt válaszolni, hogy bizony nagyon valószínű! Én újabb műtétet már nem javasolnék, inkább azokkal a szerekkel próbálkoznék, amelyeket tegnap is javasoltam már. Ha úgy látják, hogy már inkább szenved, akkor inkább az elaltatásán gondolkoznék!

Jelige: 2 foxi  2004.jan.22.

Őszintén szólva én sem hiszek az allergiás eredetben. Az a tapasztalatom, hogy néha egyzsreűen a bőr túlzott szárazsága is tud ilyen mértékű irritációt okozni. A szőrtüszőatka betegség lehetőségét azért nem zárnám ki, bár ez inkább a rövidszőrü fajtákban gyakoribb, és inkább csak bizonyos testrészeken mutatkozik.

Jelige: Börni  2004.jan.21.

Sok fontos dolgot nem írt meg a levelében! Jó lenne tudni, hogy milyen daganatokról van szó (csak sejtem, hogy feltehetőleg emlődaganatokról lehet szó), és azt sem, hogy mi a kérdése, miben tudnék segíteni Önöknek? A leírt tünetek a műtét után rövid időbvel még "beleférnek" a szóba jöhető utóhatásokba, de sajnos az is lehet, hogy már áttétei vannak a daganatoknak a szervezetben, és ez okozza a gyengeségi tüneteket!

Jelige: Dickike  2004.jan.21.

A szívritmus zavarával járó szívbetegségek sajnos elég gyakoriak a kutyákban is. A köhögéssel szinte majdnem biztosan összefügg ez a dolog, mert a roszz szívteljesítmény miatt lelassul a vérkeringés, ami pangást okoz a légutakban és ezért nehezebb a lézgzés. A homeopátiás szerek hatását erre a problémára nem ismerem, de azt tudom, hogy vannak erre a problémára "rendes" gyógyszerek, amelyek sokat tudnak sgíteni. Persze azért ehhez előbb el kell dönteniük, hogy milyen módon akarják a kutyát kezeltetni, mert a kétféle gyógymód nem igen fér össze egymással! Javaslom, hogy keressenek fel kardiológiai szakrendelést a kutyával, ahol biztosan sokat fognak segíteni Önöknek!

Jelige: Leon  2004.jan.21.

Ez a betegség egy szájüregi daganatos kórforma, egyes fajtákban (ilyen sajnos a boxer is) elég gyakori az előfordulása. Sajnos valóban nem sokat lehet vele tenni, mivel a műtéti eltávolítás sem nagyon jön szóba, hiszen a fél száját el kellene távolítani hozzá. Gyógykezelésnek marad minden olyan általános daganatellenes kezelési mód, amiről ma úgy tudjuk, hogy jó a daganatok kezelésére. Meg kell azonban mondani őszintén, hogy azért nagy csodákra ezekkel se számítsanak! Ma jó néhány gyógyszer van, amit meg lehet próbálni adni, ezek közül az egyik a deutérium szegény víz, de ezek egyike sem csodaszer! Megpróbálkozhatnak még a VETRI-DMG oldattal (ez egy csepp, amit eteni kell a kutyával), vagy a MINERA kutya Béres cseppel is!

Jelige: Désy  2004.jan.21.

Sajnos sok újdonságot én sem tudok hozzáfűzni a dologhoz, a CT vizsgálatnál jobb diagnosztikai eljárást én sem tudok javasolni. Más kérdés az eredmény értékelése, bár a kérdés valóban elméleti, mert szinte teljesen mindegy, hogy mi van ott valójában (ciszta vagy daganat), egyikkel se lehet sokat kezdeni. Talán Amerikában jó sok pénzért nekiállna valaki megoperálni, de a magyar realitásban ez nem megy. Így aztán tényleg csak abban lehet reménykedni, hogy nem daganat, és talán javul a gyógyszeres kezelésre!

Jelige: Manó  2004.jan.20.

Az autózáshoz való hozzászoktatás, és ezzel együtt a hányinger csökkentése egy hosszabb folyamat eredménye képpen jöhet létre. Ehhez először csak 3-4 percre szabad elvinni autózni a kutyát, majd pár nap után újabb 2-3 perccel lehet növelni az időtartamot. Így lehet eljutni odáig, hogy már hosszabb utakat is kibírjon. Nagyon fontos, hogy a tervezett autózás előtt 8-10 órával már ne kapjon semmit enni, és üres legyen a gyomra. A gyógyszeres hányáscsillapítás is szóba jöhet, jó lehet a Daedalon, vagy a Torecan is, de elég nehéz meghatározni azt az időt, amennyivel előbb be kell adni neki. Van, hogy ugyanezek végbélkúp formájú változata jön be. És legvégül: sajnos mindig akad 1-2 olyan kutya, akit a leggondosabb szoktatással sem lehet hozzászoktatni az autó finom mozgásaihoz, és mindig lesz hányingere utazás közben. Az ilyen állattal sajnos jobb kerülni az autózást, és inkább célszerű otthon hagyni! De azért reméljük, hogy Önöknél megoldódik a probléma, csak türelem kell hozzá, és persze sok gyakorlás!

Jelige: Izlandi nyár  2004.jan.19.

Nekem az a gyanúm, hogy ennek a kutyusnak most (és az elmúlt hetekben is) egyszerűen csak torok-mandula gyulladása lehet! Erre a betegségre jellemző a gyakori habos-nyálas öklendezés, amit nem lehet igazán hányásnak nevezni. Az öklendezés attól van ilyenkor, hogy állandó bizergő, kaparó, csiklandozó érzést okoz a megduzzadt torok nyálkahártya. Amit a kezelésekről írt, az is teljesen logikus, hiszen erre a problémára éppen ilyen gyógyszereket szoktunk adni. Nézte az állatorvos kolléga a kutya torkát? Ha igen, nem látott ott semmi különöset? Ha ez nem történt meg, kérjék meg rá, hogy ellenőrizze ezt a dolgot!
Ez már csak azért is fontos, mert ha a torkában látszólag minden rendben van, akkor áll elő a nehezebb helyzet, mert ebben az esetben valami más okot kellene találni, ami megmagyarázhatja ezt a produkciót! De szerintem nagyon izgulniuk nem kell miatta, főleg akkor, ha közben az általános állapota és az étvágya is jó!

Jelige: Küszhegyi mackó  2004.jan.19.

Megpróbálhatja Ön is, persze azért megfelelő szerszám (körömvágó fogó) is kell hozzá, de én mégis inkább azt javaslom, hogy vagy egy kutyakozmetikushoz vigye el, vagy ha más nincs, akkor akár egy állatorvoshoz is. Ez már csak azért is fontos lenne, hogy lássa, mennyit lehet egyszerre levágni belőlük. A túlnőtt karmokat sajnos nem lehet csak úgy félbevágni, általában 4-5 mm-nél többet egyszerre nem nagyon szoktunk vágni, mert különben könnyen vérzik és fájdalmas is!

 1 ---- 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 - 347 - 348 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat