Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: kanosság  2004.márc.5.

Sajnos az ilyen túlzott kanosság megoldására csak az ivartalanítást tudjuk javasolni, sok esetben még ez sem sokat segít, mert az idők során már amolyan rigolyává válik. A jelen esetben a kutya idős kora miatt valóban megfontolandó, hogy érdemes-e ezt megcsináltatni? A szívének azonban biztosan nem fog ártani! Nyugtató gyógyszerekkel meg lehet ugyan próbálkozni, de ezek hatása bizonytalan, illetve kétes.

Jelige: Delfinke  2004.márc.4.

Az egyetlen használható tanácsom az, hiogy ha valóban és pontosan meg akarják tudni, hogy mi a baja a kutyájuknak, akkor ne házhoz hívjanak állatorvost, aki ad 1-2 injekciót, de igazából nem is tudja, mi lehet a baja pontosan, hanem vigyék el egy megfelelő kisállatgyógyászati rendelőbe, vagy állatkórházba és VIZSGÁLTASSÁK KI ALAPOSAN! Sokféle bélbetegség szóba jöhet, ezek között eligazodni és a valós okot megtalálni sokszor nem is könnyű dolog! Többféle kiegészítő vizsgálat (labor, röntgen, ultrahang) kellhet hozzá!

Jelige: kaparás  2004.márc.4.

Mit ne mondjak, nagyon érdekelne, hogy milyen gyógyszert lehet felírni a nem kívánatos kaparás, lyukásás ellen? De félre téve a tréfát, sajnos nem nagyon tudok mit mondani a dologra. majdnem biztos vagyok benne, hogy ez nem egészségügyi probléma, hanem valamilyen berögződött viselkedési zavar, rigolya, vagy nevezzük bárminek. Feltehetőleg valami módon örömet okoz neki, vagy amolyan pótcselekvésként csinálja. Embereknél is vannak hasonló mániákusok, akiket sehogy nem lehet leszoktatni bizonyos dolgokról. Megoldás? Esetleg le kellene betonozni az udvart!

Jelige: Moha24  2004.márc.3.

Nagyon sajnálom, amit most írni fogok, ugyanis nem lesz túl vígasztaló, de sajnos semmi bíztatót nem tudok mondani. Amit leírt, az alapján egészen biztos, hogy a baleset miatt a bőre elhalt, most ezek a részek lökődnek le, ezért válik el a testétől. Az már nem jó kérdés, hogy nem fertőződik-e el, hiszen ez már valószínűleg régen megtörtént. Ez a szegény jószág alapos és szakszerű állatorvosi ellátást igényelne (pontosabban igényelt volna), kérdés, hogy erre miért nem volt (nincs) lehetőség? Megmutatták őt állatorvosnak? Nem hiszem, hogy ne kaphatott volna pl. antibiotikumokat, és más gyógyszereket! A mostani állapota semmi jóra nem ad okot, vélhetőleg tovább fog romlani az általános állapota és ha nem kap időben szakszerű segítséget, akkor akár bele is pusztulhat!

Jelige: kutyabetegség  2004.márc.3.

Sajnos ezek azok a problémák, amire így rettentően nehéz bármit is mondani! Legelőször is meg kellene állapítani, hogy mitől és miért éppen ott hullik a szőre. Többféle lejhetőség is szóba jöhet, de ehhez meg kellene alaposan vizsgálni, esetleg úgynevezett bőrkaparék mintát venni, stb. Szóval sajnos így nem tudok segíteni, csak azt tudom javasolni, hogy mindenképpen mutassa meg állatorvosnak (ha kell, akár többnek is)!

Jelige: hyhy  2004.márc.3.

Szerintem azért lenne fontos megmutatni állatorvosnak a kutyát, mert szerintem majdnem biztos, hogy ez a seb nem a bolhától van! De ehhez meg kellene vizsgálni! Ha véres váladék spriccel ki belőle, akkor az valószínűleg valamilyen mélyebb sérülés miatt lehet.

Jelige: Spániel  2004.márc.2.

Nekem az a gyanúm, hogy a kutyája epilepsziás, csak az eddigi "rohamai" nem voltak olyan rendes, tipusos rohamok, mint amit általában megszoktunk. De nekem gyakori tapasztalatom, hogy ez a betegség nagyon sok esetben teljesen elmosódott tünetekkel kezdődik, eleinte akutya még csak részben produkálja azokat a tüneteket, amelyek egyébként jellegzetesek. A rohamszerű jelentkezés, a tudatzavar, a viszonylag gyors elmúlás és a görscsök mind erre utalnak. Azt javaslom, hogy vigyék el inkább egy másik kollégához, ha a korábbi állatorvossal nem jutnak "dűlöre".

Jelige: Dorcsi  2004.márc.1.

Az a véleményem, hogy a kutyájuknak vélhetően allergiás eredetű bőrbetegsége van. Jó lenne alaposan kivizsgáltatni, de legalább is megvizsgáltatni. Sajnos az okok kiderítése nem egyszerű, de hatásos kezelést biztosan találnak majd a számára!

Jelige: Jessy  2004.márc.1.

Egészen biztos, hogy a kutyája álterhes! Mégpedig rendesen! Javaslom, hogy forduljon mindenképpen állatorvoshoz. Ha a régebbi válaszaim között is keresgél, akkor fog találni ugyanezen témában olyan beírásokat, amelyeket Önöknek is szólhat!

Jelige: Joda  2004.márc.1.

A legfőbb gond a szőrtüsző atka betegséggel, hogy bár az atka okozza, de mégsem ez a dolog lényege! Ugyanis szinte majdnem minden kutya bőrén megtalálhatók ezek a kis atkák, de a kellően erős immunrendszerű állatokat nem tudják megbetegíteni. Tehát a lényeg az, hogy nem (vagy nem csak) az atkák elpusztítása a cél, hanem az eredményes kezeléshez a kutya immunrendszerét is erősíteni kell valahogy. erre sokféle módszer és lehetőség van, gyógyszerek is, de apró ápolási, tartási dolgok is (pl. ne nagyon érje víz és nedvesség, legyen minél többet a napfényen, stb.) Jó minőségű táplálék is kell, meg ilyenek. És sajnos (ettől szép a bilógia) még így is lesznek mindig olyan kutyák, amelyeknél a betegség legfeljebb elnyomható, de el nem múlik soha!

Jelige: Dorisz  2004.febr.29.

A leírt tünetek a gombás bőrbetegségre jellemzőek (de ezt azért ne vegye kész diagnózisnak!). Javaslom, hogy mindenkléppen mutassa meg állatorvosnak, aki majd eldönti, hogy valóban erről van-e szó, vagy valami másról! Ha valóban gombáról van szó, akkor nem árt az óvatosság, mert ezt éppen elkaphatja az ember is!

Jelige: Bogi  2004.febr.29.

A leírt történésekből én arra következtetek, hogy Önöknek nagyon ideális elképzeléseik vannak a macskák párzásáról! Sajnos ez az esetek szinte 100%ában nem úgy zajlik le, mint ahogy azt az ember elképzelné! Hallottak már kertes környéken macskákat párzani? Gondolom nem, mert akkor tudnák, hogy ez az aktus bizony a kandúr és nőstény heves ordításával jár, aminek része az is, hogy a kandúrok sokszor szinte megerőszakolják a nőstényeket. Szóval az nem baj, hogy a cicájuk fúj a kandúrra, esetleg harciasan viselkedik vele! Tapasztalatom szerint ha meg van a kellően optimális idő, akkor a két fél elintézi a dolgot akkor is, ha az egyik fél némileg tiltakozna is ellene. Az eredménytelenségnek valószínűleg az lehet az oka, hogy a nőstény még vagy már nincs a párzásra lakalmas állapotban. A bizos párzáshoz kicsit hosszabb időre lenne jó együtt hagyni őket (akár 3-4 napig is), mert lehet, hogy nekik éppen éjjel 2-kor alkalmas az időpont, és nem akkor, amikor a gazdik éppen erre várnak. És hát az sem lenne rossz, ha nem lennének jelen zavaró tényezők, mint például másik állatok!

Jelige: Totó  2004.febr.29.

Azzal kezdeném, hogy ha Ön Eukanuba tápot etet a kutyával, akkor semmi értelme sincs bármi mást keverni a táphoz, elég csak az adagolási útmutatót nézni, hogy a szükséges napi mennyiséget megkapja! Sajnos sokan hiszik azt, hogy a táp önmagában nem elég, vagy inkánbb nem elég változatos, ezért házikosztot is adnak mellé vagy vele együtt. Ez helytelen gyakorlat! A mai modern tápok, főleg a jobb minőségűek, (ilyen az Eukanuba is) úgy készülnek, hogy miligrammra pontosan ki van számolva, hogy milyen összetevőből, mennyi legyen benne. Azért dolgoznak szakemberek százai a receptúrákon, hogy ne a gazdiknak kelljen ezzel-azzal kiegészíteni őket. A színvonalas táphoz kevert házikoszttal egy pillanat alatt "elállítják" a pontosan kidolgozott arányokat, és utána csodálkoznak azon, hogy a táp nem eredményezi azt a hatást, fejlődést, amit várnak tőle!
Vélhetőleg Önöknél is ez lehet a hiba. Az alomtestvérei valószínűleg azért fejlődnek jobban, mert ők nem kapnak a jó táp mellé kiegészítést, vagy csak kevesebbet.
Emellett persze igaz az is, hogy azonos tartás és táplálás mellett is lehetnek különbségek még a testvérek fejlődésében is. Egyébként én személyesen nem is zsretem azt, ha a kiskutya gyorsan és intenzíven nő. Sokkal jobb az, ha szépen, lassan gyarapodik csak. Tehát ha "úgy egyébként" meg vannak elégedve vele, akkor csk emiatt nem hiszem, hogy aggódniuk kellene! De ettől még érdemes átgondolni mindazt, amit a tápok használatáról írtam.

Jelige: Gaby  2004.febr.26.

Vegyen friss csirkenyakat. Szedje le róla a bőrét és zsíros részeit. Egy erős késsel vágja fel kb. ujjnyi széles karikákra. Ezután minden karikár a húsklopfolóval törjön alaposan össze, a végeredmény olyan legyen, hogy szinte föl se lehessen ismerni a kiiinduló helyzetet. Ebből a csontos-húsos pépből kezdjen adni a kutyának először csak pár falatot, majd egyre többet. A 4-5.alaklomtól kezdve sok vizzel, sokáig főzött csirizesre, ragacsosra szétfőtt rizst keverhet hozzá, de ügyeeljen arra, hogy 2/3 rész legyen a húsos-csontos pép, és 1/3 rész a főtt rizs.
Majdnem biztos vagyok benne, hogy ez a diéta működni fog.
Inni tiszta, langyos vizet adjon, tej tilos!
Ha ezek után sem változik a helyzet, akkor viszont mutassa meg állatorvosnak!

Jelige: Szívbetegség  2004.febr.24.

Ilyen témákról én 20-30 perceket szoktam beszélgetni a gazdikkal, nehéz tehát itt sok jó tanácsot adni. Sok függ attól is, hogy milyen fokú és jellegű a szívelégtelenség a kutyánál. Vannak ma már jó szívgyógyszerek is, sok szívproblémán jól lehet segíteni hosszú távon is. Az igazán jó az lenne, ha a kezelő állatorvost faggatná ki arról, hogy mit tehet, és mit nem! Az etetésben különösen sokat nem lehet ebben segíteni, igyekezni kell sószegény diétát adni, kis adagokban eteni. És kímélni is kell!

Jelige: Peti  2004.febr.24.

Gondolom a cicának veseelégtelensége van. Sajnos ez a macskák egyik leggyakoribb időskori betegsége. Az ápolás és a kezelés leglényegesebb eleme, hogy a táplálékban minél kevesebb feladatot (munkát) adjunk a beteg veséknek. Számukra a sok fehérjebevitel okozza a legtöbb salakanyagot, amit ha nem tudnak eltávolítani, akkor az felhalmozódik a szervezetben. Sajnos sok olyan cica van, mint az Önöké is, amelyik nem akarja megenni a speciális diétás tápokat. A házi diéta lényege, hogy csak nagyon minimális mennyiségű húst kapjo, bármi mást ehet. Jók a főzelékfélék, esetleg a zöldséges bébiételek is szóba jöhetnek, ezeket sok cica szereti. De persze ha napokig semmit nem hajlandó megenni, akkor az is ugyanolyan rossz, mintha enne, csak "rosszat". Kompromisszumokat kell tehát kötni!

Jelige: Gino  2004.febr.24.

Sajnos egy kutyának a napi kétszeri levitel eléggé kevésnek tűnik. Ettől függetlenül azért még működhetene a szobatisztaság. Hogy miért nem, azt nehéz lenne itt kibogozni. Feltehetőleg sok apró összetevője van a kérdésnek. Az ivartalanítás ezen nem biztos, hogy segít. Esetleg meg kellene keresnie egy kutyapszichológust (etológust).

Jelige: Jenny  2004.febr.22.

Bizonyára ismeri azt a mondást, miszerint minden rovar bogár, de nem minden rovar bogár. No, ugyanígy van ez a kutya orrának szárazságával is! Amikor a kutya beteg, akkor nagyon gyakran száraz és meleg az orra, de fordítva ez nem mindig igaz! Az orr nagyon gyakran száraz akkor is, amikor a kutyának semmi baja nincs. Ez rengeteg mindentől függ, pl. mikor ivott utoljára, milyen a hőmérséklet, milyen a páratartalom, milyen a z állat kedélyállapota, stb, stb. Szóval csak ezt kiragadva nem szabad a kutya egészségi állapotát megítélni!

Jelige: Moha24  2004.febr.21.

Nekem az a véleményem, hogy amennyiben egy kutya legalább 1 nappal túlél egy autóelütést, akkor utána már nem nagyon várható komolyabb baja ebből. Az ilyen balesetnél a belső sérülés azt jelenti, hogy vagy valamelyik nagyobb ér sérül meg, vagy valamelyik hasi szerv (máj, lép, vese) reped meg. Mindkettő súlyos vérzés esetén fél-egy órán belül elhullással szokott járni. ha nem, azt azt jelenti, hogy ha volt is vérzés, a véralvadási rendszerek segítségével úrrá lett a helyzeten. Más kérdés, hogy pl. a hasüregbe jutott vér "eltakarítása" plussz terhet ró az anyagcserére, és ennek átmenetileg sárgaság is lehet a következménye. Szerintem nyugodtan legyenek optimisták, kíméljék és pihentessék a kutyát, valószínűleg szépen rendbe fog jönni!

Jelige: Krozsa  2004.febr.20.

Az ilyen probléma okának a kiderítése nem egyszerű kérdés! Valószínűleg nagyon érzékeny a gyomor nyálkahártyája és emiatt reagál hányással a csontra. Ezzel együtt azért nekem lenne néhány ötletem, hogy hogyan lehetne mégis hozzászoktatni. És persze nagyon nem mindegy, hogy milyen csontot kap! És lenne még néhány "keresztkérdésem" is, főleg abban a vonatkozásban, hogy eddig történtek-e vizsgálatok, ha igen, milyenek?

Jelige: Mikulsky  2004.febr.20.

A hízósejtek a fehérvérsejtek különleges formái. Nagy, kerek sejtmagjuk van, és az ún. citoplazmájukban sötét granulómák vannak. Élettani körülmények között a vérkenetben, ill. a szövettani metszetekben nem látni ilyen sejteket. Általában a daganatos elváltozásokra jellemzőek. Sajnos így interneten át nem nagyon tudok javasolni semmit, látni kellene a cicát!

Jelige: Kérdés  2004.febr.18.

Sajnos a leírt történetből azt a következtetést tudom csak leszűrni, hogy igazából nem lehet még pontosan tudni, hogy mi is a kutyájának a pontos baja! Ahhoz, hogy kiderüljön, melyik kollégámnak volt igaza, jó lenne legalább egy harmadik vizsgálat és vélemény (nevezzük akár döntőbírónak is), mert azért nagyon nem mindegy, hogy mivel, miért és hogyan kezelik ezt a kutyust. És véleményem szerint még az a helyzet is lehetséges, hogy mindkettőnek igaza van (volt), és szegény állatnak mindkét baja van egyszerre!
Az ilyen típusú betegségek alakulásába sajnos gyógyszerekkel nem nagyon tudunk beleszólni, vagy lassítani. A kezelés általában a fájdalomérzet csökkentésére, elviselhetővé tételére irányul. Néha műtétek is szóba jönnek, de sokszor ugyanarról az esetről más és más a véleménye az állatorvosoknak (egyik szerint műteni kell, vagy lehet, a másik szerint nem)! Vitaminok, kímélés, meg ilyesmik nem nagyon vannak befolyással az állapotukra.

Jelige: Dóri  2004.febr.18.

Ha szemmel láthatóan minden rendben van, a kutya élénk, nem látszik betegnek, ill. semmi jele annak, hogy elkezdené a szülést, 1-2 napot még várhat. Legtöbbször az ilyen látszólagos túlhordásnak az van a hátterében, hogy a gazdi rosszul számolja ki a várható szülés idejét. (Ugyanis nem biztos, hogy a fogantatás a fedezés napján volt, lehetett akár 1-2 nappal később is!) Ha mondjuk további 2 napig nem történik semmi, akkor vigyék el ha lehet egy ultrahangos vizsgálatra!

Jelige: Tamarika  2004.febr.18.

A leírt tünetek alapján nekem az a véleményem, hogy ez valamilyen allergiás bőrbetegség lehet. Sajnos a szóba jöhető okok sora nagyon hosszú, legtöbbször nem is egyszerű kideríteni a valós okot. Szóba jöhet a bolhaallergia, a táplálékallergia, emberi hámsejtekre való allergia, por, poratka, esetleg vegyszerek, stb.
Kutyák esetében lehetséges allergiás bőrteszt végzése, ezzel sokminden kideríthető. Esetleg érdemes lenne elvégeztetni!

Jelige: Dagi  2004.febr.17.

Ha a természet 10 hónaposan alkalmasnak ítélte a kutyáját arra, hogy tüzeljen, párosodjon és megfoganjon, akkor biztosan nem lesz gond a szüléssel sem! Miután a papa-mama méretei küzel hasonlóak, bizonyára nem lesznek realtiv nagy magzatai sem.
A terhességet megakadályozó injekcoós kezelést (amit nem egyszer, hanem kétszer kell beadatni, a 3. és 5.napon) sajnos elég gyakran követi gennyes méhgyulladás, ami miatt legtöbbször el is kell távolítani a méhet. Előre azonban nem lehet megmondani, hogy mi lesz, lesz-e baj, vagy sem! Minden információt gondosan mérlegelve Önöknek kell eldönteniük, hogy melyik megoldást választják!

 1 ---- 337 - 338 - 339 - 340 - 341 - 342 - 343 - 344 - 345 - 346 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat