Kutyájával, macskájával kapcsolatos kérdéseire szívesen válaszolok itt, a honlapomon, ill. a megadott e-mail címre küldött levélben. Csak annyit kell tennie, hogy kitölti a szükséges űrlapot.

Jelige: Marcsi  2005.jan.14.

Szerintem a Vetri DMG kúra bőven elég, egy évben 3-4 alkalommal lehet ismételni. Emellett a szó minden értelmében "jól" kell tartani, ez a legjobb megelőzése az esetleg szóba jöhető problémáknak.

Jelige: pisz-pisz  2005.jan.14.

A fülvakarás oka minden bizonnyal az, hogy a hallójáratokban váladék van, esetleg be van gyulladva. Lehet akár fülrühösség is. A lehetőségek közötti választás csak vizsgálat után lehetséges. És ahhoz, hogy elmúljon, naponta többször kezelni is kell. Ha a cica olyan vad, hogy meg se lehet fogni, akkor ezen nehéz lesz bármit is változtatni!

Jelige: 2 foxi  2005.jan.13.

Sajnos ez nehéz szituáció: érzi, hogy valami nem stimmel, de bizonyítani (még) semmit nem lehet. Amíg a vizsgálatok nem mutatnak semmi olyat, ami betegségre utalna, addig nem nagyon lehet mit tenni. Lehet, hogy nem lesz seemi baja, de leht, hogy pár nap múlva már elárul majd egyet, s mást. Nincs mit tenni, figyelni kell tovább!

Jelige: Idős cica  2005.jan.13.

A legjobb lenne mégiscsak megmutatni valahogy állatorvosnak. Ha ez nem megy, akkor is íratni kell antibiotikumos szemkenőcsöt (ilyet recept nélkül sajnos nem adnak) és ezzel kell kezelni a szemét.

Jelige: Mackó  2005.jan.13.

A bolhaallergiát kenőcsökkel nem lehet kezelni megfelelően. A kezelés elindításhoz a legjobb néhyány állatorvos által adott inkjekció, ami után lehet otthon tablettákkal kezelni (az állatorvos majd felírja ami kell). Feltétlenül szükséges hatékony bolhairtás, ill. kezelés.

Jelige: Kitty  2005.jan.13.

Miután a cica a leírás szerint élénk, nem látszik betegnek, így nagyon nehéz innen a távolból bármit is mondani okként a szájszagára. Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy egy alapos vizsgálat után se lehetne ezt megmondani, de azért mindenképpen több alapja lenne bármit véleményezni, mint így látatlanban!

Jelige: sire  2005.jan.13.

Miután korábban ezt nem csinálta, a mostani bepisiléseknek bizonyára van valami betegség háttere. Emiatt szerintem mindenképpen jó lenne megvizsgáltatni és kezeltetni! Vigyék el állatorvoshoz!

Jelige: Schully  2005.jan.13.

Miután egy vizsgálat soha nem árt meg, az a legjobb, ha megmutatja állatorvosnak, aki majd eldönti, hogy fontos baj-e ez, vagy sem?

Jelige: Vicus  2005.jan.13.

Sajnos az a megfogalmazás, hogy észrevettek egy csomót a kutya hasában, nekem túl "tág", ebből én nem tudom elképzelni, hogy hol is van az a csomó pontosan. Azt javaslo, hogy ne Önök találgassák ki, hogy ez mi lehet, hanem mindenképpen forduljanak állatorvoshoz, aki megvizsgálja majd és megmondja utána, hogy ez mi lehet, és hogyan lehet megoldani a kérdést!

Jelige: pandapam  2005.jan.13.

A leírtak alapján én egészen biztos vagyok abban, hogy a cicájuk már régen halott volt, amikor eltemették!

Jelige: porcleválás?  2005.jan.12.

Lehetséges diagnózisként én is el tudom képzelni a porcleválást, de ezen kívül még több más ortopédiai kórkép is szóba jöhet (pl. könyökizületi diszplázia). Ezek a betegségek egyszerű nyomkodással, hajlítgatással nem diagnosztizálhatók, ahhoz nagyon alapos ortopédiai szakvizsgálat kell, beleértve a láb többirányú röntgenvizsgálatát is. Mindenképpen azt javasolom, hogy keresseneke olyan rendelőt (állatorvost) ahol (aki) ezzel foglalkozik és ebben tapasztalata van. Ha a lakóhelyük közelében nincvs ilyen, emiatt érdemes lehet akár messzebbre is elmenni vele (pl. ide a fővárosba felhozni).

Jelige: Kiscici  2005.jan.11.

Kérdésére nagyon nehéz bármit is válaszolni: a cicával valószínűleg vanm valami "gyári hiba", de hogy mi az, azt csak komoly vizsgálatok után lehetene megmondani. Ehhez mindenképpen állatorvosi segítségre van szükség!

Jelige: Nudli  2005.jan.11.

Ezeknek a görcsös állapotoknak a kiderítése nem egyszerű feladat, többféle vizsgálatot el kellene végezni ahhoz, hogy kiderüljön, mi a baja. Ha a mostani állatorvosuk ebben nem partner, akkor nincs más megoldás, el kell vinni egy másikhoz!

Jelige: Picur  2005.jan.11.

A daganatos betegségek egy jó részénél sajnos tényleg nem sokat tudunk már tenni. Ha az állatorvos kollégának ez volt a véleménye, gondolom ez így is van. Adja azt neki, amit felírtak, talán sikerül még egy ideig életben tartani.

Jelige: Fricike  2005.jan.11.

A hasmenés és a megfázás összefüggésben lehet, de ez közel nem biztos. Javaslom, hogy mindenképpen mutassa meg őt állatorvosnak!

Jelige: Suzy  2005.jan.11.

A gyerekekre ez biztosan nem veszélyes, a kiskutyára viszont nagyon! Mielőbb vigyék el állatorvoshoz!

Jelige: Álvemhesség?  2005.jan.11.

A tüzelés után szinte természetes velejárója a dologoknak az, hogy a kutya emlői egy kicsit megduzzadnak. Ez azonban még nem álvemhesség. Az kicsit később, kb. másfél-két hónappal szokott kialakulni, kb. akkorra, amikor egyébként szülnie kellene. Most még nem érdemes állatorvoshoz szaladni vele, de 3-4 hét múlva, ha addig nem változik, akkor igen.

Jelige: Buci  2005.jan.11.

Levelében sok mindent leírt, csak éppen azt nem, hogy mi lenne a kérdése hozzám? Csak gondolom, hogy a véleményemre kíváncsi! Hát, az a helyzet, hogy bár elég részletesen írt a kutya állapotáról és az előzményekről, ezek alapján nem nagyon mernék arra vállalkozni, hogy én mondjam meg, mi is a baja. Miután ez az állapot elég réginek tűnik, a javulás legkisebb jele nélkül, azt gondolom, hogy nem sok remény van a változásra.

Jelige: Chuky  2005.jan.11.

Ez a betegség valószínűleg a fertőző vírusos nátha. Többféle vírus is előidézheti. Védőoltással lehet megelőzni.

Jelige: Marco  2005.jan.11.

Néhány ritka kivételről eltekintve a kutya és a macska fertőző betegségei nem veszélyeztetik a másik faj egyedeit. A nem fertőző kórokok esetében viszont előfrodulhat, hogy a kutya és a macska egyidejűleg (vagy pici csúszással)ugyanattól az októl lesz beteg, de ez nem azt jelenti, hogfy egyik fertőzte volna meg a másikat.

Jelige: Dorka  2005.jan.10.

És?
Nem tudom, hogy mit akart kérdezni, mire kíváncsi? Ha a macska fülében sok fülzsír van, és úgy néz ki, mintha be lenne gyulladva, akkor el kell vinni állatorvoshoz, aki kitisztítja és megmondja mivel és hogyan kell kezelni.

Jelige: macska AIDS  2005.jan.10.

Az újságok sok mindent írnak, ill. megírnak, de az ilyen híreket nem kell azonnal készpénznek venni. Tudományos bejelentést erről én még nem hallottam, ill. ilyenről nem olvastam szaklapban. Ha lesz is ilyen, biztos, hogy időnek kell eltelnie, amire ez Magyarországon is elérhető lesz. Most még sajnos nem az!

Jelige: Romolus  2005.jan.10.

A kullancsok által okozott betegség (ha valóban volt ilyen) a legtöbb esetben egy vérvizsgálattal kimutatható, ill. beigazolható. Ha ilyen vizsgálat nem történt, csak feltételezés alapján kapta meg a babéziózis ellen a gyógyszert, akkor azt tudom mondani, hogy lehetséges az is, hogy esetleg más ok miatt volt lázas (12 napos elkóborlás után akármitől lázas lehet egy kutya). Az, hogy most jobban van, elég relatív fogalom. Történt erre valamilyen kontroll vizsgálat (pl. vérvétel)? Ha valóban ilyen kullancs által okozott betegsége volt, akkor is hetekbe telhet amíg teljesen meggyógyul, így nem biztos, hogy most aggódniuk kell. A kullancsok egyébként nem petéznek bele az állatba és nem is szaporodnak el a környezetben!

Jelige: Grafit  2005.jan.10.

Sajnos jobb ötletem, vagy javaslatom nincs, mint a sétáltatás közbeni szájkosár viselése. Az első néhány napban, amíg megszokja, nehéz lesz, de utána szerintem működni fog ez a megoldási mód.

Jelige: Betty  2005.jan.10.

Sajnos az ilyen tipusú bőrproblémák okának kiderítése nem egyszerű, sokszor nem is sikerül. A legfontosabb az lenne, hogy valamilyen módon sikerüljön egy időre megakadályozni a sebes rész nyalását, rágását. Erre jó módszer lehet a műanyag védőgallér felhelyezése (nem kell félni tőle, 3-4 nap után tökéletesen megszokja a kutya, vagy a sebes rész bekötése (házilag nem egyszerű, de megoldható), esetleg pl. egy gyerekzokni ráhúzása, stb. A hónalja alatt levő csomókról sajnos látalanban még ennyit se tudok mondani. Valószínűleg nyirokcsomók lehetnek, vagy pedig daganatok. Ezek legtöbbször jóindulatúak, nem is biztos hogy meg kell emiatt operálni.

 1 ---- 313 - 314 - 315 - 316 - 317 - 318 - 319 - 320 - 321 - 322 ---- 355 

Állatorvosi Elsősegély-szolgálat